Premijer liga - Liga za prvaka, 7. kolo, 13.05.2012.
Nexe Našice 27:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši živjeli opasno pa izvukli +1 u Našicama

Ivana Strahija • nedjelja, 13.05.2012.

Napetu i uzbudljivu utakmicu mogli su vidjeti svi ljubitelji rukometa u Hrvatskoj danas, jer su se u Našicama pred TV kamerama sreli prvi i drugi klub Lijepe naše te u zanimljivih i neizvjesnih 60 minuta pružili pregršt lijepih poteza.

Nexe - CO Zagreb 27:28 (13:14)

Našice, Liga za prvaka, 7. kolo

Nexe: P. Lelić (1 obrana), Kozina 4, Mataija, Eter 1, F. Lelić 3(3), Mrđenović, Barišić-Jaman 3, Varvodić, Kedžo 6, Slišković 3, Pivac, Obad 5, Kević, Velić 2, Šunjić (8 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

CO Zagreb: Šego (11 obrana), Marić 7, Brozović, Kopljar 3, Matulić 1, Šprem 1, Špiler 5, Šebetić, Gojun 1, Ivić (4 obrane), Horvat 6(2), Pešić, J. Valčić, Vukić, T. Valčić 2, Balić 2
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: Nexe 3/3, CO Zagreb 2/2
Iaključenja: Nexe 2 minute, CO Zagreb 4 minute

Umalo je Nexe opet izvukao bod od Zagreba u svojim Našicama i pred svojom glasnom publikom, no na kraju je presudila bolja realizacija napada aktualnih hrvatskih prvaka, kao i nešto raspoloženiji vratari. Podsjetimo, pravi je hit u rujnu prošle godine, na početku sezone Regionalne lige, bio remi Nexea i Zagreba od 20:20, kojeg u završnici nacionalnog prvenstva ove nedjelje Našičani nisu uspjeli ponoviti.

U utakmicu bolje kreću domaćini, koji izuzetnom koncentracijom u obrani i raspoloženim Barišić-Jamanom dolaze do 2:0. Prvi pogodak za goste iz Zagreba postiže Horvat iz penala, a tek u šestoj minuti Kopljaru polazi za rukom pogoditi iz igre (3:2).

Do prvog izjednačenja Zagrebaši dolaze na 5:5, no domaći vratar Šunjić pruža odličnu podršku svojim suigračima, piše petu obranu, Kopljarov šut, pa se Nexe vraća u vodstvo. Nakon još par golova Goluža u igru uvodi Balića, pa Zagreb konačno uspijeva prijeći u vodstvo na 8:9 (Špiler 20. minuta), a i sam Maestro pridodaje svoj gol za 8:10.

To nije međutim omelo momke iskusnog trenera Kamenice, Kedžo i Obad brzo izjednačuju, a do završetka prvog poluvremena igra se gol za gol te Zagreb uspijeva otići na odmor s 13:14, iako se u prvi mah učinilo da Špilerova lopta nije prešla gol-crtu odbivši se od vratnice.

U nastavku Nexe uz dva gola Kozine vraća vodstvo na svoju stranu (16:15), no isključenje Varvodića dalo je Zagrebašima potrebnu prednost te uz četiri pogotka za redom prvi puta odlaze na +3 (16:19). Na nesreću domaće momčadi, vratar Šunjić nije nastavio sa sjajnim izdanjem iz prvog poluvremena, te u 43. minuti Zagreb ima 17:22.

Prevarili su se međutim gosti ako su mislili da mogu lagano do kraja. Opet je naime proradio Kozina, a kad mu se priključio i Obad, Nexe smanjuje na -2 (22:24). Tada dolazi i do isključenja Kopljara, a iskusni Franjo Lelić pogađa s bijele crte za 23:24 deset minuta pred kraj.

U igru tada Goluža šalje mladog vratara Ivića, koji pomaže suigračima odmaknuti se na +2 (23:25), a potom Marić pogađa još jednom, dok Horvat diže razliku na +4 (23:27). Niz međutim ne nastavlja Tonči Valčić, šalje loptu pored gola, što Našičanima daje poticaj za izvlačenje zadnjih rezervi snage.

Slišković topovski pogađa za 27:28, a Šunjić potom brani šut Šprema za veliki pljesak iz gledališta. S 30 sekundi do kraja, Nexe ima priliku za bod, no Sliškovićeva lopta pogađa obje vratnice, ali ne ulazi u mrežu.

• Obrisan korisnik14.05.2012. u 13:18
    Jučer se vidilo koliko je Obrvan falio Zagrebu, nije bilo one discipline u igri i čvrste obrane iz kojih su se rađale kontre i polukontre koje je Horvat zabijao ko' veliki, Goluža je uspio u nekih mjesec dana usrat ono kaj je Obrvan gradio godinu dana, sramota!
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 22:08
    Čim se neki klub tipa Nexe imalo pribiliži CO, već Gobac traži načine kako da ga sruši i čini mi se da se sve slaže da nexe propusti plasman u seha ligu...
  • burek198313.05.2012. u 20:45
    bilo je dosta vidjeti na tv zadnjih 10min....i svako me je jasno tko je morao pobjediti. Jesam purger ali me sram ovakvog lopovluka..a o goluzinim trenerskim dometima netreba trositi rijeci...Gobac i bando sramite se...