Premijer liga - Liga za prvaka, 7. kolo, 13.05.2012.
Siscia
Siscia 28:28(12:14) Karlovac

Karlovčani zasluženo odnose bod iz Siska

Iz Siska:Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2012.

Rukometaši Siscije i Karlovačke banke remizirali su u susretu sedmog kola Premijer lige za prvaka. Vrlo čvrst i neizvjestan dvoboj na kraju je završio bez pobjednika, a prema viđenom na parketu, takav ishod je u konačnici i najrealniji...

Siscia - Karlovačka banka 28:28 (12:14)

Sisak, Liga za prvaka, sedmo kolo, gledatelja: 400

Suci: Gubica, Milošević

Siscia: Hrvoje Tojčić, Mario Bjeliš 2, Tibor Jurjević 6(2), Dario Žarković 1(1), Tomislav Balić 1, Nikola Raič 6, Josip Somić, Tihomir Baltić 4, Josip Crnić 2(2), Josip Kvesić (8 obrana), Tomislav Nuić 3, Petar Čutura 2, Filip Nikić, Marko Kobetić 1, Danijel Palaić, Matija Bilušić (5 obrana).

Karlovačka banka: Luka Prezelj (13 obrana), Darijo Benković, Tomislav Huljina 1, Stipe Mandalinić 5, Bruno Kozina 5, Marko Štrucelj 2, Dino Rački 1, Miodrag Višnić 2, Dominik Smojver, Dragomir Požega 4, Dino Štrucelj 2, Denis Karić (1 obrana), Boris Batinić 5(3), Ivan Bačić 1, Antonio Glumac.

Sedmerci: Siscia 5/7, Karlovačka banka 3/4

Isključenja: Siscia 6 minuta, Karlovačka banka 8 minuta

Stari poznanici Siscia i Karlovačka banka ponudili su još jedan neizvjestan dvoboj. U sklopu sedmog kola Premijer lige za prvaka rukometaša u sisačkoj SD Brezovica remizirali su 28:28. Bio je to susret u kojem su obje momčadi imale priliku upisati pobjedu, ranije se odvojiti, ali na kraju domaćini ipak mogu biti zadovoljniji s ovim bodom jer su oni bili ti koji su branili posljednji napad.

Siščani su bili papirnati favoriti u ovom dvoboju, no povijest pokazuje kako su gosti iz Karlovca za njih uvijek neugodan protivnik, a to se potvrdilo i u ovom susretu.

Od samog početka domaćin je imao velikih problema s agresivnom obranom Karlovčana koji su u početnoj fazi susreta imali na vratima i pomoć raspoloženog Prezelja. Takva obrana je donosila i veliki broj isključenja pa su upravo ti periodi igre držali Sisciju na životu. Već u prvih deset minuta gosti su zaradili tri isključenja, no unatoč tome Siscia nije mogla do vodstva sve do 5:4.

Umjesto da iskoriste "zamah u igri" i uspiju se odvojiti, domaći rukometaši su zaigrali prilično statično i konfuzno u napadu i gosti su se uspjeli odvojiti i pobjeći na 10:7. Do kraja prvog dijela većih promjena nije bilo i Karlovčani na odmor odlaze s prednosti 14:12.

U drugih 30 minuta Josip Ražić kreće s promjenom na vratima, Bilušić nije bio raspoložen kao obično te ga je zamijenio Josip Kvesić. Kasnije će se to pokazati kao pun pogodak jer je u nastavku susreta upravo Kvesić uz iskusne Baltića i Bjeliša bio ključan u povratku Siscije.

Nakon dugo vremena Siscia je uspjela uhvatiti Karlovčane i poravnati na 21:21 u 40. minuti susreta da bi u narednih deset minuta stigli i do vodstva 25:23 te prilike i za plus tri. Međutim, ne koriste je i Karlovačka banka se s dva brza gola vraća na 25:25.

Dosta drame je ponudila završnica susreta, a Karlovčani su bili ti koji su bili bliže pobjedi. Tri minute do kraja su poveli preko Bačića 27:26 da bi nakon pogreške potpuno neraspoloženog Tojčića poveli i 28:26. Brzim realizacijama Tibora Jurjevića i Tihomira Baltića Siscia je uspjela poravnati na 28:28 35 sekundi prije kraja, Karlovčanima je pripao posljednji napad, ali Stipe Mandalinić ne zabija i bodovi ostaju podijeljeni.

U domaćem sastavu realizatorski su prednjačili Raič i Jurjević s po šest golova dok je Kvesić obranio osam lopti. Na drugoj strani peterostruki strijelci bili su Stipe Mandalinić, Boris Batinić i Bruno Kozina, a Prezelj je do kraja susreta skupio 13 obrana.