Maj Gašparac • nedjelja, 13.05.2012.

U posljednjem kolu španjolskog prvenstva Malaga je pobjedom nad Sportingom osigurala četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. U druge dvije utakmice, koje su odigrane u istom terminu, momčadi Zaragoze i Raya Vallecana su također slavile i osvojile tri boda kojima su zadržale prvoligaški status.

Nogometaši Zaragoze svladali su na gostovanju Getafe rezultatom 2:0 i u posljednjem kolu prvenstva osigurali ostanak u ligi. Gostujuća ekipa je već od 25. minute imala igrača više na terenu. Naime, tada je u samo jednoj minuti vezni igrač Getafea Pablo Sarabia zaradio dva žuta kartona.

20-godišnjak je prvu opomenu dobio zbog prekršaja, a sudac mu je drugi žuti karton dao nakon što mu je nogometaš sarkastično zapljeskao. Do vodećeg zgoditka nogometaši Zaragoze su došli u 58. minuti, kada je iz jedanaesterca poentirao Apono. Tu najstrožu kaznu je skrivio Miguel Torres koji je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a španjolski branič je tada dobio i svoj drugi žuti karton, te je Getafe ostao s devet igrača na terenu.

No, to nije bilo posljednje isključenje na susretu. Hrvatski reprezentativac u momčadi Zaragoze, Tomislav Dujmović, dobio je izravni crveni karton u 83. minuti. Jednaku kaznu do kraja utakmice dobio je i još jedan igrač Getafea, Miku. Za konačnih 2:0 pogodio je Helder Postiga u prvoj minuti sučeve nadoknade.

Malaga je pobjedom nad Sportingom osigurala četvrto mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka sljedeće sezone. Nogometaši Manuela Pellegrinija ušli su vrlo dobro u susret i od samog početka stvarali opasne prilike, no obrana Sportinga popustila je tek u 49. minuti. Tada je Salomon Rondon pogodio glavom nakon udarca iz kuta i donio svojoj ekipi presudna tri boda.

Rayo Vallecano pobijedio je na svojem stadionu Granadu 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Raul Tamudo u samoj završnici utakmice. Zahvaljujući toj pobjedi i porazu Villarreala, momčad iz predgrađa Madrida izborila je 15. mjesto i ostanak u ligi, a prvoligaški status su u zadržali i nogometaši Granade koji sezonu završavaju na 17. poziciji.

• Obrisan korisnik14.05.2012. u 18:55
    Gotovo svake godine iz Španjolske stigne neko iznenađenje - ove godine Malaga i Levante.
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 12:28
    he e sad da vidimo tko ce kupiti rossi-a kvalitetan napadac
  • cameosis14.05.2012. u 11:32
    steta za levante, poklonili ligu prvaka ... ali nakon prosle sezone, i europska liga ja dobra! iduci put utrka za naslov!
    cameosis
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 11:23
    Malaga klub kojeg pratin već nekih 10ak godina i volim ih i sada lakše dišem kad su došli ulagači,čestitke Rayu na ostanku jer bi bilo nepošteno da klub koji da 53gola ispadne iz Primere! :)
  • Vugi714.05.2012. u 10:54
    A dobro, po igri su vjerojatno zaslužili da ispadnu, ali svejedno žao mi je vidjeti da takav klub ispada u drugu ligu, pogotovo zato jer su stalno bili pri vrhu Primere.