Primera División, 38. kolo, 13.05.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:1(2:0) Mallorca
Mallorca

Maj Gašparac • nedjelja, 13.05.2012.

Nogometaši Real Madrida uvjerljivo su svladali Mallorcu u posljednjem kolu sezone u kojoj su vratili naslov prvaka u španjolsku prijestolnicu. Bio je to susret u kojemu Kraljevski klub nije dao nikakve izglede gostima, a Cristiano Ronaldo je postao prvi nogometaš koji je u jednoj sezoni postigao pogodak protiv svih momčadi u prvenstvu.

Real Madrid - Mallorca 4:1 (2:0)

Madrid, stadion Santiago Bernabeu
Strijelci: Ronaldo 19', Benzema 23', Özil 49', 58'; Castro 52'

Real Madrid: Casillas, Arbeloa (od 43' Albiol), Pepe, Marcelo (Coentrao 76'), Ramos, Khedira, Alonso, Ronaldo, Benzema, Özil, Higuain (Di Maria 67')
Trener: Jose Mourinho

Mallorca: Aouate, Cendrós, Ramis, Chico, Cáceres, Martí, Pina, Bigas (Tissone 53'), Castro, Pereira (od 46' Alfaro), Víctor
Trener: Joaquín Caparrós

U posljednjem kolu prvenstva nogometaši Real Madrida su na svojem Santiago Bernabeuu svladali Mallorcu rezultatom 4:1 i došli do brojke od 100 osvojenih bodova u prvenstvu. Kraljevski klub je tako srušio rekord Barcelone, koja je u sezoni 2009./2010. osvojila 99 bodova. Bila je to utakmica u kojoj pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije došlo u pitanje.

Domaći nogometaši vrlo odlučno su ušli u susret te su od početnih minuta sijevale prilike pred golom Mallorce. Tako su tijekom prvih desetak minuta opasno zaprijetili Cristiano Ronaldo i Karim Benzema, a mrežu Mallorce je ubrzo zatresao Gonzalo Higuain, ali taj pogodak je poništen zbog zaleđa.

Nastavio je Kraljevski klub s pritiskom, a obrana gostiju je popustila u 19. minuti. Tada je Ronaldo bio najviši u skoku i pogodio s pet metara na centaršut Marcela. Tim zgoditkom Portugalac je postao prvi igrač u povijesti koji je u jednoj sezoni tresao mreže svih momčadi u prvenstvu.

Sezona rekorda

Uz rekordnih 100 osvojenih bodova u jednoj sezoni, nogometaši Real Madrida oborili su i rekord u broju postignutih pogodaka. Nogometaši Josea Mourinha u ovoj sezoni su tresli mreže protivničkih ekipa rekordnih 121 puta.

I nakon vodećeg pogotka, način igre Madriđana se nije promijenio te su gledatelji na stadionu Santiago Bernabeu na drugi zgoditak čekali samo četiri minute. Nogometaši Kraljevskog kluba tada su izigrali obranu Mallorce, a napad je pogotkom okrunio Benzema.

Do kraja poluvremena nogometaši Real Madrida imali su i dalje terensku inicijativu, no kao da su "prebacili u nižu brzinu" te nisu uspjeli kreirati izgledne prilike pred golom gostiju. U samoj završnici pokušao je iz slobodnog udarca s 30 metara Ronaldo, ali to nije predstavljalo opasnost za golmana Mallorce Dudúa Aouatea.

Momčadi su s rezultatom 2:0 otišle na odmor, a mreža Mallorce nije dugo mirovala u drugom dijelu. Nakon tek četiri minute igre Mesut Özil je lukavim lob udarcem svladao Aouatea. No, Mallorca je ubrzo uzvratila, loše postavljanje obrane Real Madrida iskoristio je Chory Castro i snažnim udarcem s osam metara svladao Ikera Casillasa.

Na odgovor Kraljevskog kluba trebalo se čekati tek pet minuta. Özil je tada lijepo pogodio na asistenciju Marcela i vratio Real Madridu prednost od tri pogotka. Mogao je Madrid i do petog pogotka u 70. minuti, Ronaldo je izbio sam pred vratara Mallorce, no predugo je čekao s udarcem i ta prilika je ostala neiskorištena. Do kraja susreta, unatoč nastojanjima nogometaša Real Madrida da postignu i peti pogodak, više nije bilo promjene rezultata.

• Ronaldo914.05.2012. u 01:44
    izpadanje iz lige prvaka od loše ekipe?  tebi je Bayern loša ekipa?  ajmo ovako postaviti stvari, Bayern je loš a Real je izgubio od njega, pa kakva je Real onda ekipa?  svakakvih nerealnih gluposti se ovdje može pročitati, i misliš da si pročitao svakakve... [više na forumu]
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 01:25
    Veliki neuspjeh ispadanje iz LP od poprilicno lose ekipe ,sve ostalo je superiorno u svakom smislu ...
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 00:37
    kraljevska proslava za kraljevski klub....mogu samo mislit sta bi bilo da su ligu prvaka osvojili...kako je mourinho kleknuo pred igracima i poklonio im se....predobro....nemozete ga ne voljeti....jos nesto...iduću sezonu Sport klub uz Premiership prenosi i utakmice  Primere....vamos madrid
  • Vugi714.05.2012. u 00:29
    Real Madrid prvi, Ivan Pavao drugi... P.S. I inače, Ozil ti je najbolji asistent. Kad smo već kod toga, zanimljiva je činjenica da u 2 sezone koje je proveo u Realu ima više asistencija nego Xavi i Iniesta zajedno. Namjestio je čak 58 golova u 2 sezone. Stvarno impresivna brojka koja govori... [više na forumu]