Junak 0:0 Međimurje
Međimurje

Junak i šestu utakmicu za redom bez punog plijena

Iz Sinja:Mišo Gulić • nedjelja, 13.05.2012.

Niti nakon šestog kola u nizu Junak nije uspio doći do punog plijena iako mu je u goste stigla jedna od najslabijih momčadi lige, pretposljednje Međimurje. Domaćin je u većem dijelu susreta imao inicijativu, pogotovo na otvaranju i pred sam kraj utakmice, ali nedostajalo je više sreće i spretnosti u završnicama akcija.

Junak - Međimurje 0:0 (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 150

Suci: Mihalj (Velika Gorica); Riđan (Donja Zelina), Krznarić (Kutina)

Strijelci: -

Junak: Runje, Samardžić, Gilić, Ljubas, Mandac, Maleš, Gale, Klarica, Kozina, Tadić (od 80. Vukas), Vukčević (od 68. Matijašević)
Trener: Mirko Labrović

Međimurje: Tizaj, Nynkeu (od 31. Marčec), Borzić, Petak, Menzil, Puclin, Mikić, Marčinković (od 55. Vuk), Barat, Tomić, Zeba.

Trener: Damir Biškup

Junak je imao bolje otvaranje, stvorio niz prilika, tresla se greda, ali nedostajao je konkretniji završni dodir da se utakmica u potpunosti otvori. Jaka bura i povremena kiša dodatno su otežali nogometašima obje momčadi, stoga niti ne čudi što je utakmica zaključena s najnepopularnijim rezultatom.

Nakon prilično mirnih desetak minuta prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 12. minuti pred gostujućim golom. Odlično su po lijevoj strani kombinirali Vukčević i Tadić, a potonji je idealno uposlio usamljenog Kozinu čiji udarac glavom s pet metara, uz pomoć grede, brani Tizaj.

Mirko Labrović, trener Junaka: "Moramo se suočiti s istinom i priznati da je ovo naša realnost, jer čak niti momčadi s dna ljestvice više ne možemo pobijediti u Sinju. Ova momčad više nije u ritmu pobjeđivanja u kojem je bila dobar dio sezone, ali najviše me žalosti što ne vidim perspektivu u ovoj momčadi za narednu sezonu."

Damir Biškup, trener Međimurja: "Znali smo da nas čeka jedna teška utakmica, Junak je bolje ušao u susret, imao nekoliko prilika, dvije grede, a tu nas je sačuvao i dragi Bog, što opet nismo znali kazniti iz neke od malobrojnih prilika. Opet, smatram da je rezultat na kraju realan."

Četiri minute potom ponovno je Tadić ubacio idealnu loptu s lijeve strane, no Klarica sa šest metara iz nove sjajne situacije pogađa još jednu gredu, a minutu poslije i Tadić je bio u vrlo dobroj prigodi, međutim, njegov pokušaj lako je ukrotio međimurski vratar.

S dolaskom kiše nestalo je i dobre igre, sve se odvijalo između dva šesnaesterca, uz tek pokoju polupriliku, stoga je i poluvrijeme zaključeno s početnih 0:0.

Odmah na otvaranju drugog dijela Marčec se fino oslobodio svog čuvara i sa 16 metara odlično pucao, no spreman je bio Runje te ispod grede loptu izbacio u korner.

Tek nakon 15-ak minuta igre u nastavku Junak je složio svoju prvu priliku, pokušao je Vukčević s vrha kaznenog prostora, ali ni taj udarac nije bio dovoljno precizan. Imali su i gosti nakon tri minute dvije prigode, no udarce Mikića i Zebe iz blizine "skinuo" je vrlo dobri Runje.

Sinjani su najbliže golu bili u 78. minuti kada je Samardžić nabacio iz kuta, najviši u skoku bio je Mandac, ali njegov udarac glavom na crti je zaustavio vratar Tizaj. Novu dobru priliku za domaće u sudačkoj nadoknadi imao je Vukas, pucao neometan s desetak metara, ali ponovno je na mjestu bio gostujući vratar, čime je zaslužio i epitet igrača utakmice.