Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2012.

Niti nakon 37. kola ne znamo ime prvaka Francuske. Montpellier je pogotkom u 93. minuti svladao Lille i tako ga definitivno izbacio iz utrke za naslov prvaka, a sam ostao na pole positionu. PSG je s laganih 3:0 apsolvirao Rennes, ali i dalje ostaje u sjeni Montpelliera kojem će biti dovoljan bod u posljednjem kolu za osiguravanje prvog naslova prvaka u povijesti kluba...

U Montpellieru i dalje sanjaju naslov prvaka Francuske. 37. kolo donijelo im je derbi protiv Lillea i ujedno susret koji je mogao puno toga odrediti u borbi za naslov prvaka. Lille je također stigao s određenom računicom, njih je pobjeda držala i dalje u borbi za titulu, ali na terenu je domaćin bio taj koji je bio bolji i poduzetniji. Međutim, sve do same završnice susreta pogodaka nije bilo, a onda je u 93. minuti nakon brzog napada i asistencije Girouda, Äit-Fana s vrha peterca spremio loptu u mrežu za veliko slavlje domaćina.

Derbi susret Montpelliera i Lillea je najduže potrajao i vijest o pogotku u sudačkoj nadoknadi zatekla je njihove prve pratitelje, igrače PSG-a, već u svlačionici. Parižani su brzinski i rutinski odradili posao protiv Rennesa ne dozvolivši gostima priliku za iznenađenje. Junak pobjede Parižana bio je Nene koji je postigao sva tri pogotka od čega dva iz prekida - drugi iz slobodnog udarca i treći iz jedanaesterca.

U posljednjem kolu obje momčadi odlaze na gostovanje. Parižani će gostovati kod Lorienta i na papiru imati teži posao dok Montpellier putuje u Auxerre kod istoimenog domaćina koji se nakon 37. kola oprostio od Ligue 1.

Auxerre prvi otpisan

Malo je tko mogao uoči sezone predvidjeti kako će upravo Auxerre biti momčad koja prva napušta elitno društvo. Međutim, nevjerojatne oscilacije koje su kulminirale u posljednjim kolima,, stajale su Auxerre prvoligaškog statusa. Niz ponor druge lige gurnuo ih je Marseille koji je na svom travnjaku slavio s glatkih 3:0.

Gosti su se na Velodromeu solidno držali sve do 33. minute kada je Fanni načeo mrežu Sorina. Pokušao se Auxerre tada otvoriti i spasiti barem bod, ali prvo je Azpilicueta povisio na 2:0 da bi na samom kraju susreta Gignac postigao i treći pogodak.

Gužva na dnu

Što se tiče preostala dva putnika u Ligue 2, ništa neće biti poznato prije posljednje minute posljednjeg kola. Od 12. Valenciennesa pa sve do 19. Dijona, nitko nije siguran u ostanak u najvišem društvu. Ta dva kluba su u razmaku od svega četiri boda i do kraja sezone sve je moguće.

Među tim klubovima u najtežoj situaciji se nalazi Dijon koji je dva boda od sigurne zone, a u posljednjem kolu ide u goste Rennesu. Večeras je na svom terenu ugostio Toulouse i očajnički tražio sva tri boda, ali nije ih uhvatio. Poveli su domaćini u 27. minuti preko Meite, međutim Toulouse je u posljednjim trenucima prvog dijela pogotkom Soukoune poravnao na 1:1. Najbliže pobjedi Dijon je stigao u 77. minuti kada je pokušaj Thila sjajno obranio gostujući vratar Ahamada.

Drame nije nedostajalo niti u dvoboju Ajaccioa i Lyona. Tu je također domaćin tražio sva tri boda koja su mu vrlo važna u borbi za ostanak, međutim morao se zadovoljiti remijem. Početak drugog dijela donio je prvo isključenje Yoanna Gourcuffa, a nekoliko minuta nakon toga i vodstvo Lyona nakon sjajnog pogotka glavom Bafetimbija Gomisa. Pet minuta kasnije, u 59. minuti, Cris radi prekršaj u svojih 16 metara i Eduardo zabija za 1:1. Do kraja susreta promjena nije bilo i Ajaccio dolazi do boda koji će ipak možda biti vrijedan u borbi za ostanak.

U izravnom dvoboju "davljenika" Sochaux je odnio sva tri boda s gostovanja kod Caena. Privat i Poujol su već do odmora donijeli gostima značajnu prednost da bi Nivet u 58. minuti vratio nadu Caenu. Međutim, svi pokušaju domaćina u nastavku susreta bili su jalovi, a u sudačkoj nadoknadi Doubai je samo potvrdio pobjedu Sochauxa.

Do vrijedna tri boda stigao je Brest koji je pogotkom Grougija svladao Valenciennes dok se Nice zadovoljila i s bodom protiv Eviana remiziravši 1:1.

• Obrisan korisnik16.05.2012. u 20:05
    ja necu nista reci prije nego bude kraj utakmice, nece mi bit prvi puta ako me sad sjebu, puno puta sam na live kladenju fualo i zadnje stotinke, u hokeju, u zadnjoj sekundi pucaju i bezveze gol i takva sranja, neka prode, pa cemo onda proslavit ;)
  • Obrisan korisnik16.05.2012. u 13:52
    interpersempre dobia si pare ;-))
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 07:43
    drago mi je zbog montpelliera, da mi je bilo vidit remia gaillarda u 90.
  • Obrisan korisnik14.05.2012. u 00:30
    e pa ja sam stavio 35 kuna da monpelje osvaja prvenstvo jos otprije kada je koef bio 12. i dobit cu 400, ako ne izgube od oksera, sto se cvrsto nadam da nece ;)
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 23:44
    ja navijam za qpr i montpellier već dugo tako da mi je ovo fenomenalan sportski dan:))