Dvije petarde za kraj drugoligaške sezone

Ivana Strahija • ponedjeljak, 21.05.2012.

Od Druge lige se Međimurje oprostilo s visokih 5:0 protiv joj jednog "davljenika", Marsonije 1909. U Kostreni pak je bilo 5:1 a Pomorac je svladao Imotski.

Od loše sezone u 2. HNL Međimurci su se oprostili s pet golova koji su završili u mreži iza Marsonijinog golmana Kruljca. Gostujući gol načeo je Menzil, a nadovezao se Puclin te se s 2:0 otišlo na odmor. U drugom dijelu u igru je ušao 17-godišnji Skoliber, koji se za ukazanom povjerenju treneru Biškupu odužio s dva pogotka, za 3:0 i za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Vuk. Međimurju svakako ostaje žal što takvih predstava nije bilo ranije.

Tko će kamo?

Završena je sezona u Drugoj ligi. Kako je već otprije poznato, ni jedan drugoligaš neće ući u Prvu ligu, čime je manje-više promašena svrha natjecanja, no uvijek ostaje nada da će bolje biti iduće sezone.

Također, još nije poznato koliko će bivših prvoligaša ispasti u Drugu ligu, s obzirom da jedini koji ima licencu za taj rang natjecanja jest Lučko. Karlovac, Šibenik i Varaždin još uvijek su u limbu i čekaju "dodatne odluke" vrhuške Hrvatskog nogometnog saveza.

Dok to ne bude riješeno, neće se znati ni koliko onih u crvenoj zoni zbilja ispada, za sad su to Marsonia, Međimurje, HAŠK i Croatia Sesvete, a nema pravih informacija ni o napredovanju trećeligaša u viši rang.

Pomorac, koji je velikim dijelom prvenstva bio vodeći na tablici, sezonu je završio kao drugoplasirana momčad ljestvice, no ipak je u svojoj Kostreni Imotski otpratio kući s pet golova u mreži. Na Žuknici je tristotinjak gledatelja vidjelo teško prvo poluvrijeme, u kojem je tek u samoj završnici pao pogodak, bio je to Čuturilo za 1:0, dok se Imoćani iz svlačionice vraćaju odlično raspoloženi i odmah izjednačuju na 1:1 preko Todorića. Slavlje je međutim trajalo pune dvije minute, a onda je krenuo niz Pomorca, Milininu mrežu pogađaju Weitzer, Turkalj, Čuturilo i Damiš, sve do 5:1.

Posljednja na tablici završila je Croatia Sesvete u stečaju, koja nije uspjela podebljati svoj bodovni saldo od 16 bodova protiv Radnika. Momčad hrvatskog U19 izbornika Jeličića odnijela je naime sva tri boda rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 63. minuti golom Tepurića, da bi s druge strane, dvadesetak minuta kasnije, također zabila "devetka" Krezo, koji je tako poravnao na 1:1. No, minutu pred kraj sretne je noge bio Gatarić, koji pogađa za 1:2.

HAŠK je upisao pobjedu nakon tri poraza, te se od sezone, a možda i Druge lige, oprostio s 2:1 protiv Vinogradara. Na Pešćenici su domaći poveli već u osmoj minuti pogotkom Boseca, no gosti iz Mladine uspijevaju preko Medvena izjednačiti u 39. minuti. No, Bosec je i u drugom dijelu pokazao pobjednički karakter i još jednom proparao mrežu iza Kahline za oproštajno slavlje.

Dvije ekipe gornjeg dijela tablice od sezone su se oprostile dobrom utakmicom, koju je ipak pratilo svega 150 gledatelja. U Žrnovnici je Mosor do 2:0 stigao do 20. minute golovima Repića i Koštića, nakon čega su mreže mirovale. Jednakih 2:0 bilo je i na Sportskom centru Stjepana Spajića, a oba su pogotka pala u drugom dijelu susreta. Oba je postigao Božić, jedan iz igre, a drugi s bijele točke.