Premijer liga - Liga za prvaka, 9. kolo, 23.05.2012.
Siscia 28:27 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe pao u Sisku, Siscia se približila na bod

Iz Siska:Branimir Korać • srijeda, 23.05.2012.

Derbi susret devetog kola Lige za prvaka rukometaša ponudio je dosta neizvjesnosti, uspona i padova s obje strane i u konačnici pobjedu Siscije. Nexe je opasno zaprijetio u samoj završnici, no Siscia je ipak uspjela doći do vrijednih bodova slavivši 28:27...

Siscia - Nexe 28:27 (13:13)

Sisak, SD Brezovica, 9. kolo Lige za prvaka, gledatelja: 400

Suci: Kober i Sunajko (Zagreb)

Siscia: Hrvoje Tojčić 7, Mario Prišek, Mario Bjeliš 3, Tibor Jurjević 3(1), Dario Žarković, Tomislav Balić, Nikola Raič 3, Josip Somić, Tihomir Baltić 2, Josip Crnić, Josip Kvesić, Tomislav Nuić 8(2), Petar Čutura 2, Filip Nikić, Danijel Palaić, Matija Bilušić (14 obrana).
Trener: Josip Ražić.

Nexe: Perica Lelić (17 obrana), Krešimir Kozina, Vedran Mataija, Albin Eter, Franjo Lelić 5(4), Marko Mrđenović 3, Marin Varvodić 3, Nikola Kedžo 1, Robert Markotić, Ivan Slišković 6, Josip Pivac, Mario Obad 3, Janko Kević 1, Deni Velić 4, Mate Šunjić (1 obrana).
Trener: Kasim Kamenica.

Sedmerci: Siscia 3/4, Nexe 4/5

Isključenja: Siscia 10 minuta, Nexe 14 minuta

Bio je to važan dvoboj poglavito za Siščane kojima je pobjeda protiv Nexea trebala za potvrdu kako nisu daleko od našeg drugog najjačeg kluba, ali i zbog osiguranja trećeg mjesta te ostanka u igri za drugo. Veliki značaj ovog susreta donio je i dosta nervoze u domaćim redovima kojima je trebalo punih 30 minuta da se razigraju i pokažu svoje prave mogućnosti. U ovom susretu nisu mogli računati na Marka Kobetića, ali unatoč tome su slavili.

Dvoboj druge i treće momčadi Hrvatske od samog početka je dao naznačiti kako će ponuditi neizvjesnost do samog kraja. Gosti su od samog početka imali na vratima raspoloženog Pericu Lelića dok su Siščani priključak držali isključivo zahvaljujući prilično brojnim tehničkim pogreškama Nexea. Za razliku od Lelića Bilušić je na drugoj strani bio punih deset minuta bez obrane, ali kada je i on krenuo, krenuli su i domaćini.

Preokret je započeo kada Siščani vežu tri pogotka zahvaljujući prvenstveno Nuiću i dolaze do prvog vodstva na susretu 8:7. Do kraja poluvremena više nisu ulazili u minus, a po prvi put su minutu i pol prije kraja poluvremena imali i plus dva da bi Nexe ipak preko Kevića i Velića stigao do 13:13 na odmoru.

Lelić je odradio sjajno prvo poluvrijeme skinuvši čak 12 lopti, međutim trener Kamenica ga na početku drugog poluvremena ostavlja na klupi, uvodi Šunjića i to se pokazuje kobnim potezom zbog kojeg su Našičani ostali bez bodova.

Siščani bez problema šalju loptu iza Šunjićevih leđa, posebno se to odnosi na Nuića i probuđenog Tojčića i kod 20:16 gosti vraćaju Lelića na parket, no domaćin je već bio u naletu. Najvišu prednost Siscia deset minuta do kraja susreta kada vodi 26:19 i činilo se kako će vrlo uvjerljivo slaviti.

Međutim, tada Siščani ne koriste nekoliko napada, kod 26:22 iz jedne sporne situacije gosti dolaze do pogotka i stvara se velika nervoza na terenu i na tribinama, a suci iz Zagreba lagano gube kompas. Nexe koristi dekoncentriranost domaćina i na krilima Perice Lelića se polako približava te na svega minutu prije kraja susreta preko Franje Lelića dolaze na svega gol zaostatka, 27:26. Ipak, u sljedećem napadu s igračem više pogađa odlični Tojčić i slavlje Siščana moglo je započeti.

Susret je završen pobjedom domaćina 28:27 koja je mogla i morala biti izraženija da se nije dogodio taj pad u završnih deset minuta. Ipak, treba ih razumjeti, susret je bio od velikog značaja, ovom pobjedom su i teoretski osigurali treće mjesto, a ukoliko Nexe kiksa na svom parketu protiv Poreča, a Siscia slavi u Splitu, Siščani mogu čak doći i do drugog mjesta što bi bio fantastičan doseg za ovu momčad.

Protiv Nexea su najistaknutiji bili Tomislav Nuić s osam i Hrvoje Tojčić sa sedam golova dok je Matija Bilušić upisao 14 obrana. Kod Našičana šest pogodaka je postigao Petar Slišković, a pet Franjo Lelić dok je Perica Lelić obranio 17 lopti.