Bordeaux 1:1 Nice
Nice

Nice odnijela bod sa Stade Chaban-Delmasa, Traore zaustavio Bordeaux

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 02.09.2012.

U prvoj nedjeljnoj utakmici četvrtog kola Ligue 1, Bordeaux je na svom Stade Chaban-Delmasu podijelio bodove s Nicom. Žirondinci su u drugom dijelu ostali s igračem manje, unatoč tome došli u vodstvo, ali u posljednjim trenucima susreta Traore je pogodio za vrijedan bod ekipe sa Azurne obale.

Vruće i sparno vrijeme otežavalo je igru u Bordeauxu ove nedjelje, igrači su u nekoliko navrata morali stati kako bi se osvježili, a u prvom dijelu više su od igre pokazali domaćini. Yoan Gouffran nije uspio realizirati jednu dobru priliku na početku, a blizu pogotku bio je i Nicolas Maurice-Belay, kada je glavom iz blizine promašio Delleova vrata. Gosti su zaprijetili u 16. minuti preko Eyserrica, ali njegov udarac u korner je odbio Cedric Carrasso.

Prvi dio zaključio je Jussie promašajem nakon odličnog proigravanja Tremoulinasa, a na početku drugog poluvremena Nice je umalo povela preko Civellija. Njegov udarac glavom krajnjim je naporom zaustavio Carrasso u 48. minuti susreta.

Žirondinci su nakon dobre igre i nadmoći u sredini terena ostali s igračem manje u 65. minuti, isključen je bio Ludovic Sane. Stoper Bordeauxa gurnuo je Darija Cvitanicha i morao napustiti teren. Ipak, kao i u susretu protiv Crvene Zvezde, momčad Francisa Gillota pokazala je da može zabiti i s 10 igrača. Za vodstvo Bordeauxa u 86. minuti zaslužan je Henri Saivet, koji je odlično utrčao i glavom matirao Dellea, a asistenciju je ubilježio Gregory Sertic.

No, Nice nije posustala i u posljednjim trenucima susreta došla je do izjednačenja. Traore je prebacio Carrassa u sudačkoj nadoknadi i postavio konačnih 1:1. Bordeaux u sljedećem kolu putuje u goste Valenciennesu, dok Nice dočekuje Brest na Municipal du Rayu.