Marseille
Marseille 3:1 Rennes
Rennes

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 02.09.2012.

Na Velodromeu su se u sklopu četvrtog kola Ligue 1 sastali Marseille i Rennes, a nakon velike borbe susret je na kraju prelomio Andre-Pierre Gignac i donio svojoj momčadi četvrtu pobjedu iz isto toliko odigranih kola. Gosti su ubilježili treći ovosezonski poraz, što je najgori početak natjecanja za Rennes u posljednjih šest godina.

Ne pamte navijači Marseillea ovako dobar ulazak u sezonu već duže vrijeme, ali ekipa Eliea Baupa djeluje uvjerljivo i vrlo kompaktno na terenu te ne daje svojim protivnicima puno prilika, što najbolje pokazuje činjenica da u prva tri kola OM nije primio niti jedan pogodak. Novo pojačanje Marseillea, Joey Barton, na tribinama Velodromea pratio je ovaj susret i ostao impresioniran igrom svoje momčadi.

Krenuo je OM odlično u susret, prva prijetnja došla je od strane Mathieua Valbuene, koji je odlično kombinirao sa Andreom Ayewom i natjerao Benoita Costila na sjajnu obranu u 15. minuti. Na odmor se otišlo prednošću domaćina, Andre-Pierre Gignac započeo je odličnu akciju i poslao loptu do Ayewa, on je vraća do Valbuene, a francuski reprezentativac pronalazi Jeremyja Morela, koji pogađa za 1:0.

U drugom dijelu Rennes se probudio, počeo prijetiti i prvi puta ugrozio Marseilleovu obranu u 51. minuti. Julien Feret je primio loptu Mevluta Erdinga i bio zamalo neprecizan. Ipak, trud se isplatio i OM je prvi puta ove sezone primio pogodak šest minuta kasnije. Ponovno su isti akteri kreirali akciju, Erding je uposlio Fereta, a on je ovoga puta bio precizan za izjednačenje Rennesa.

Nastavili su gosti napadati, ali izgorjeli su u želji da dođu do sva tri boda, jedno loše izbijanje lopte iz obrane prouzročilo je novo vodstvo Marseillea. Igrala se 84. minuta, a raspoloženi Gignac primio je loptu na 20-ak metara od gola i silovito zakucao pored Costila za 2:1. Rennes se nije uspio oporaviti od novog primljenog pogotka i na samom kraju Romain Danze postigao je autogol i potvrdio Marseilleovu pobjedu.

Samo tri boda iz četiri odigrane utakmice zasigurno će zabrinuti trenera Rennesa, Frederica Antonettija, koji u sljedećem kolu silno treba pobjedu protiv dosada neporaženog Lorienta. Marseille će pokušati nastaviti svoju fantastičnu seriju 15. rujna, kada u petom kolu Ligue 1 gostuje kod Nancyja.

• Obrisan korisnik03.09.2012. u 10:34
    @ ficho : za sada su pobijedili aktualnog prvaka(Montpellier), ja mislim da je to dovoljno jaka ekipa za test Marseillea ;)
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 00:32
    Droit au but! Za sve navijace PSG-a, koji to nikada nisu ni bili, samo traze sansu na kladionici. hihihi ''Nije u šoldima svee...''
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 21:10
    marseille zasad dobro igra bez obzira kaj su prodali par vaznih igraca, vidjet cemo mogu li tak igrat i protiv jacih ekipa