PSV utrpao pet golova AZ-u, Vitesse se probio na drugo mjesto

Josip Piršljin • nedjelja, 02.09.2012.

U četvrtom kolu nizozemske lige odigrano je nekoliko zanimljivih utakmica. PSV je "razbio" AZ s 5:1, Heerenveen i Ajax su remizirali, a Vitesse je iznenadio Feyenoord i probio se na drugu poziciju.

U derbiju kola PSV je na svom Philips stadionu dočekao AZ iz Alkmaara i odnio uvjerljivu pobjedu. Premda, nije se činilo da će tako završiti nakon prvog poluvremena. Momčad Dicka Advocaata time je izbila na treće mjesto prvenstvene tablice, ispred vječnog rivala Ajaxa.

Već u 11. minuti crveno-bijeli su došli do početne prednosti. Za 1:0 zabio je slovenski reprezentativac Tim Matavž, no gosti su ipak došli do izjednačenja preko Mahera. S rezultatom 1:1 se otišlo na predah, a u nastavku su domaći "ubacili u brzinu više".

Najprije je kapetan i povratnik u momčad Mark van Bommel vrlo lijepim i preciznim udarcem vratio vodstvo PSV-u, a potom ga je udvostručio Marcelo. Sedam minuta prije kraja Matavž je zabio drugi gol na utakmici, Narsingh je ubacio na peterac, a Slovenac je lijepo reagirao glavom. Posljednji gol djelo je Kanađanina Hutchinsona u sudačkoj nadoknadi.

Još jednu utakmicu punu golova odigrali su Heerenveen i aktualni prvak Ajax. Kopljanici su do vodstva došli preko Južnoafrikanca Serera već u 13. minuti, no do kraja poluvremena plavo-bijeli su preokrenuli. Finnbogason je zabio dva gola, ali Serero je izjednačio njegov učinak početkom nastavka za konačnih 2:2.

Nakon četiri kola Twente i dalje ima stopostotan učinak i drži vrh tablice. Ovog su puta McClarenovi igrači ugostili Venlo, ali teže od očekivanog su pobijedili. 0:0 na semaforu je stajalo sve do 92. minute, no tada je pogodak iz jedanaesterca postigao Leroy Fer.

Gotovo isti scenarij ponovio se na utakmici Vitessea i Feyenoorda u Arnhemu. Nije bilo pogodaka sve do sudačke nadoknade, no tada je za domaće zabio Bony i donio im drugo mjesto na ljestvici Eredivisie.

U ostalim utakmicama četvrtog kola do uvjerljivih pobjeda su došli NEC i Roda protiv Zwollea, odnosno Willema II, novih prvoligaša. Uspješan je na gostovanju u Den Haagu bio Groningen, dok su istovjetnim remijem (1:1) po bod uzeli Waalwijk i Heracles, te NAC i Utrecht.

• Obrisan korisnik09.09.2012. u 00:11
    Ako neko prati ovu ligu, iznenadit ce ga da je AZ Alkmar 5 golova primio .........