Regionalna liga (M), 1. kolo, 15.09.2012., Dom sportova, dvorana II, gledatelja: 400
Sloga Doboj

Na otvaranju sezone u Zagrebu hrvatski prvak "razbio" prvaka BiH

Iz Doma sportova: Damir Žbulj • subota, 15.09.2012.
Na otvaranju sezone u Zagrebu hrvatski prvak "razbio"  prvaka BiH

Krenula je nova rukometna sezona za igrače Croatia osiguranje Zagreba. U goste je u prvom kolu regionalne SEHA lige, u Dvoranu II Doma sportova stigla dobojska Sloga, aktualni prvak Bosne i Hercegovine, koji nije imao odgovor na dobru i angažiranu igru hrvatskog prvaka.

Croatia osiguranje Zagreb - Sloga Doboj 35:17 (19:11)

Regionalna SEHA liga, 1. kolo

Zagreb, Dom sportova, dvorana II, gledatelja: 300

Suci: Brunovsky, Čanda (Slovačka)

Croatia osiguranje Zagreb: Kelentrić (12 obrana), Ivić (11 obrana); Skoko 2, Marić 2, Stepančić 2, Matulić 2, Matić 1, Šprem 3, Špiler 4, Batinović 3, Horvat 6, J. Valčić 3, Sršen 1, T. Valčić 3, Mandalinić 2, Kaleb 1.
Trener Slavko Goluža

Sloga Doboj: Dejanović (5 obrana), Biljaka, Vukičević 2, Šijaković, Bosić, Memišević, Antonović 1, Stanković 3, Čakić 4, Pavlov 3, Pešić 1, Đurić (7 obrana), Panić 2, Beljić 1, Spasojević, Bosić
TrenerAleksandar Dugić

Isključenja: CO Zagreb 6 minuta / Sloga 2 minute
Sedmerci: CO Zagreb 2/2 / Sloga 2/2

Velike promjene doživio je igrački kadar Zagrebaša na ulazu u novu sezonu. Odlazak Balića, Kopljara, Štrleka, Gojuna, Vukića, dva vratara Šege i Pešića pokušat će nadomjestiti neke nove i stare snage CO Zagreba, poput Kelentrića te Skoke, Matića, Mandalinića, Batinovića, dok je trener Goluža za novu sezonu veću ulogu namijenio i dosadašnjim mladim snagama i igračima poput Stepančića, Šprema ili mladog vratara Ivića.

Iako je Sloga aktualni prvak BiH u Zagreb su nakon poraza u finalu kvalifikacijskog turnira za ulazak u Ligu prvaka od Partizana stigli bez nekolicine važnih igrača, čime je domaćinu bio olakšan rezultatski posao.

Goluža je od prve minute krenuo s braćom Valčić i Stepančićem na vanjskim pozicijama, pivota je prema očekivanju zaigrao Marino Marić, na krilima su bili Šprem i kapetan Horvat, dok je vrata CO Zagreba čuvao mladi Ivić.

Od prve minute dobro je funkcionirao napad Zagrebaša, ubrzo su se rezultatski odvojili na tri pogotka viška, kada je na 4:1 s krila zabio Horvat. Obrana domaćih igrača, s isturenim Špremom u 5-1 formaciji, nije bila dovoljno agresivna pa je uskoro Sloga stigla do poravnanja na 5:5 u osmoj minuti, golovima Beljića i Stankovića.

Međutim, domaći igrači ubrzali su ritam utakmice, na vrata je stigao preiskusni i kako se kasnije pokazalo, večeras odlični Kelentrić, a s vanjskih pozicija obrambeni blok Sloge probijali su i Stepančić i Tonči Valčić pa i Špiler koji je također dobio priliku. Tako je do 20. minute na semaforu bilo ugodnih +5, točnije 13:8.

Prednost je u posljednjih desetak minuta prvog dijela samo rasla, kontrama su Zagrebaši punili mrežu gostiju iz Doboja pa je nakon dvije sigurne realizacije Šprema, tri minute prije odmora, bilo i osam pogodaka viška. Istom razlikom završeno je prvih 30 minuta, kada je Horvat realizirao udarac sa sedam metara, za svoj peti pogodak, odnosno 19:11 CO Zagreba protiv Sloge.

U nastavku su Golužini igrači odigrali još čvršće u obrani, Kelentrić je podsjetio na stare dane odličnim izdanjem, a priliku su na terenu dobili i Sršen i Batinović, Matulić, Kaleb, Mandalinić...

Gosti su prvi pogodak u drugom dijelu postigli na ulazu u 38. minutu, kada je već bilo deset pogodaka višaka za CO Zagreb, a veliku i uvjerljivu prednost još su i povećali do posljednjih minuta dvoboja.

Završnica je bila rutinska, dvoboj je zaključen i više nego uvjerljivim slavljem od 18 pogodaka viška (35:17), a rukometaši Croatia osiguranje Zagreba pokazali su angažmanom, borbenosti, ali i kvalitetom, kako će i u novoj sezoni biti opasan suparnik svim ekipama u regionalno natjecanju.

Fantastični su bili vratari, Kelentrić s 12, a Ivić s 11 obrana, dok je najbolji strijelac u redovima Zagrebaša bio Horvat sa šest postignutih pogodaka. Špiler je zabio četiri, dok su braća Valčić svaki zabili po tri pogotka.

Kod gostiju Đurić je zabio šest pogodaka, Čakić je postigao četiri, a Stanković i Pavlov su svaki po tri puta svladali hrvatske vratare.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 01:21
    sloga nije mjerilo snage ali bravo za te mlade decke od kojih ce i repka naravno imat koristi
  • cimbo15.09.2012. u 22:29
    Samo naprijed!
    cimbo
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 22:11
    Bravo ekipa!!
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 21:30
    glavno da mladi dobe sto vise minuta...oni ce postati glavni nosioci A reprezentacije kroz par godina
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 20:57