Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 18.09.2012, 20:45 h, Milano, stadion Giuseppe Meazza, gledatelja: 27.593
Suci: William Collum, William Conquer, Alan Mulvanny (svi Škotska)
Milan
Milan
0:0(0:0) Anderlecht
Anderlecht

Branimir Korać • utorak, 18.09.2012.

Još jedna loša predstava Milana koji je na domaćem terenu ugostio momčad Anderlechta i Ligu prvaka otvorio sa slabih 0:0. Gosti iz Bruxellesa mogu biti zadovoljni dok su pred Allegrijem teški dani...

Stephan El Shaarawy
60'

Mario Yepes
74'

Kevin Constant
79'

Roland Juhasz
79'

Dennis Praet
79'

Olexandr Yakovenko
89'
John van den Brom

Vrlo loš početak sezone za Milan koji je značajno slabiji nego proteklih sezona, Milanezi su željeli ispraviti dobrim ulaskom u Ligu prvaka. Massimiliano Allegri je krenuo s Pazzinijem u vrhu napada te Boatengom i Emanuelsonom iza njega, ali nisu igrači Milana izgledali opasno, čak štoviše, Anderlecht je bio puno kompaktniji u prvih 45 minuta.

Bilo je očito da su igrači Milana pod velikim pritiskom, puno su griješili i Anderlecht je bio apsolutno ravnopravan, pa na trenutke i bolji protivnik. Ipak, u prvih 45 minuta nije bilo puno prilika, a Milan je najopasnije zaprijetio kada je Mathieu Flamini dobro pucao, ali Silvio Proto još bolje obranio.

Milan je u drugom dijelu zaigrao nešto poduzetnije i pred vratima Prota je bilo sve više "vatre". Pokušavali su El Sharawy i Emanuelson, mladi El Sharawy je bio posebno blizu pogotku u 64. minuti kada je Proto ponovno u posljednji trenutak reagirao i obranio njegov pokušaj.

Do kraja susreta obje momčadi su se više mučile nego što su bile blizu pogotku, nije tu bilo posebno kvalitetnih akcija niti velikih prilika. Milan je izgledao nešto poduzetniji, ali napadi su bili vrlo jalovi i s puno pogrešaka.

Susret je završen bez pogodaka i slijede teški dani za Allegrija. Očito je kako Milan nema igru, ne igra dobro, ali i nedostaje individualne kvalitete nakon što su ovo ljeto momčad napustili ponajbolji igrači. Ulazak u Ligu prvaka je bio loš, na domaćem terenu je protiv Anderlechta osvojen tek bod što nikako ne može veseliti trenera Allegrija.