Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 1. kolo, 18.09.2012, 20:45 h, Dortmund, stadion Westfalen, gledatelja: 65.829
Suci: Paolo Tagliavento, Mauro Tonolini, Lorenzo Mangianelli (svi Italija)
Borussia Dortmund
Robert Lewandowski 87'
1:0(0:0) Ajax
Ajax

Branimir Korać • utorak, 18.09.2012.

Dugo su nogometaši Ajaxa odolijevali napadima Borussije, igrali su na bod, ali nisu izdržali. U 87. minuti je Poljak Robert Lewandowski pogodio mrežu za pobjedu Borussije, vrlo važnu pobjedu u ovoj teškoj skupini...

Ivan Perišić
73'

Julian Schieber
88'

Moritz Leitner
89'

Lasse Schone
79'

Miralem Sulejmani
89'

Frank de Boer

Trener dortmundske Borussije Jürgen Klopp uoči dvoboja protiv Ajaxa je bio jasan - ukoliko ne želi rano doći u situaciju da praktički na minimum svede šanse za prolazak, Borussia mora pobijediti na svom travnjaku Ajax. Od samog početka je postavio ofenzivnu formaciju s Lewandowskim naprijed i Blaszczykowskim, Götzeom i Reusom kao podrškom dok je Ivan Perišić priliku čekao s klupe.

Domaćin je dobro krenuo u utakmicu, Ajax je bio nešto nervozniji i imao je već problema u kreiranju igre. Borussia je više stvarala pritisak, međutim nedostajalo je pravih velikih prilika. Kako je poluvrijeme odmicalo, tako se i Ajax sve više dizao. Međutim, obje momčadi su bile svjesne važnosti utakmice i nedostajalo je nekog većeg rizika u igri tako da se na odmor otišlo bez pogodaka.

Borussia je ponovno bolje otvorila drugo poluvrijeme pa je tako prvo Lewandowski prijetio, a zatim je Borussia u 57. minuti stigla do ogromne šanse. Van Rhijn je u svom kaznenom prostoru srušio Götzea i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Mats Hummels, međutim Vermeer je pročitao njegov pokušaj i obranio jedanaesterac.

Dortmund je nastavio napadati, međutim Ajax se odlično branio, a posebno je raspoložen bio Niklas Moisander koji se sjajno nosio s napadačima Borussije. U 73. minuti u igru je ušao Ivan Perišić umjesto Blaszczykowskog.

Nastavila se dominacija Dortmunda koji je tražio pogodak i na kraju do njega i došao. Igrala se 87. minuta kada je Ilkay Gundogan odlično glavom ubacio za Lewandowskog koji pogađa za vodstvo Dortmunda.

Do kraja susreta Dortmund je sačuvao prednost i ostvario cilj uzevši sva tri boda. Ajax ima razloga za nezadovoljstvo, odlično su se držali 87 minuta, a onda su primili pogodak i ostali bez boda.

• Obrisan korisnik19.09.2012. u 16:11
    i tako hummels puca penal, onako malo iz zajebancije ko da je iza kuće na igralištu........... loše loše
  • Obrisan korisnik19.09.2012. u 08:21
    borussia sigurno prolazi zajedno sa realom. nije city drugi svijet. imaju pojednice, ali borussia ima ekipu.
  • Obrisan korisnik19.09.2012. u 04:02
    JEDVA !
  • Obrisan korisnik19.09.2012. u 01:53
    Hummels izvođač penala, to je bilo osuđeno na propast. Ajax više nego solidan, totalno su umrtvili Borussijinu igru.
  • Obrisan korisnik18.09.2012. u 23:32