Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 18.09.2012, 20:45 h, Malaga, stadion La Rosaleda, gledatelja: 23.670
Suci: Mark Clattenburg, Stephen Child, Simon Beck (svi Engleska)

Branimir Korać • utorak, 18.09.2012.

Malaga je na najbolji mogući način otvorila natjecanje u grupnoj fazi Lige prvaka. Na svom stadionu je ugostila momčad Zenita i upisala visoku pobjedu 3:0 uz odličnu igru Isca koji je bio nerješiva enigma za obranu Rusa...

Manuel Iturra
46'

Roque Santa Cruz
62'

Duda
85'

Vladimir Bistrov
40'

Luka Đorđević
75'

Michael Lumb
86'
Igor Kornejev

Malaga je vrlo rano povela, već u trećoj minuti, zahvaljujući Iscu: Isco je tako postao prvi strijelac u novoj sezoni grupne faze Lige prvaka i to nakon vrlo dobrog prodora kada je lijepo ušao u kazneni prostor i naciljao suprotni kut.

Obje momčadi u susret su ušle otvoreno, sa željom za nadigravanjem, a puno bolje se u startnim minutama u takvoj igri snašla Malaga iako je i Zenit odmah prijetio. U petoj minuti je sjajno potegnuo Hulk, no lopta je odsjela na gredi, a vrlo brzo je domaćin povisio prednost.. Igrala se 13. minuta kada je Gamez dobio dobru loptu i odmah uposlio Javiera Saviolu kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena obje momčadi su pokušavale doći do novog pogotka, Hulk je bio najopasniji čovjek kod gostiju, ali nije bilo većih prijetnji i na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 2:0.

U drugom poluvremenu je Zenit zaigrao otvorenije što je ostavljalo dosta prostora domaćinu, a i dalje je nezadrživ bio Isco kojeg gosti nikako nisu mogli zaustaviti. Upravo Isco je riješio susret u 76. minuti kada je odlično reagirao na asistenciju Joaquina i podignuo vodstvo Malage na 3:0.

Mogli su domaćini doći i do još veće pobjede, međutim pokušaj Dude u završnici susreta je zaustavila greda.

Španjolci mogu biti zadovoljni, upisali su glatku pobjedu 3:0 protiv Zenita, momčadi koja je u ovu sezonu ušla s velikim nadanjima, ali početak Lige prvaka nije dobro otvorila.

• Falcao 919.09.2012. u 00:13
    Ako Zenit želi momčad koja će ciljat na vrh LP-a onda će in trebat još pojačanja jer Hulk i Witsel nisu dovoljni