Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Allianz Arena
Suci: Fırat Aydınus, Serkan Ok, Alek Tascioglu (Turska)

Josip Piršljin • srijeda, 19.09.2012.

Aktualni europski viceprvak Bayern ugostio je španjolsku Valenciju u prvom kolu skupine F Lige prvaka. Bavarci su prikazali uvjerljivu igru i došli do sva tri boda premda su pred kraj imali problema. Za pobjedu od 2:1 strijelci su bili Schweinsteiger i Kroos, dok je za goste zabio Valdez. Mandžukić je dobio posljednjih pola sata, a promašio je kazneni udarac u zadnjim minutama.

Thomas Müller
46'

Mario Mandžukić
63'
30
Luiz Gustavo
69'
Nelson Valdez
63'
15
Jonathan Viera
71'
14
Antonio Barragan
88'
Mauricio Pellegrino

Prošlogodišnji finalist Lige prvaka Bayern u novu je sezonu startao domaćim ogledom protiv Valencije. Bio je to dvoboj dviju momčadi koje su igrale u finalu ovog natjecanja 2001. godine, a Španjolci su tražili osvetu za poraz na jedanaesterce. Unatoč sjajnim igrama u posljednje vrijeme, hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije krenuo od prve minute za Bayern, već je Jupp Heynckes u samu špicu napada odlučio uvrstiti Claudija Pizzara.

Bavarci su bolje otvorili susret na Allianz Areni i od početka tražili vodeći gol. U prvih dvadeset minuta uputili su nekoliko opasnih udaraca na vrata Diega Alvesa, a preciznosti je nedostajalo Bastianu Schweinsteigeru, Toniju Kroosu i Arjenu Robbenu. Napadi su im konačno "urodili plodom" u 38. minuti nakon brzo odigranog protunapada kojeg je poveo Franck Ribery. Loptu je proslijedio do Robbena, a on do Schweinsteigera koji s desne strane iskosa zabija za 1:0.

Valencia je dosta loše odigrala prvih 45 minuta, igrači Mauricija Pellegrina nisu bili ravnopravan suparnik Bavarcima, a o njihovoj igri dovoljno govori podatak da nisu uputili niti jedan udarac prema Manuelu Neueru u prvom dijelu. U nastavku su ipak bili nešto bolji, a na početku su zaprijetili udarcima Tina Coste. Trener Bayerna je u 63. minuti odlučio u igru uvesti najboljeg strijelca Bundeslige Mandžukića.

Momčad iz Münchena je snizila tempo u drugom dijelu i više nije toliko prijetila vratima Alvesa. Ipak, Bayern je povisio na 2:0, a vrlo dobru igru "okrunio" je Kroos prekrasnim golom. Oštro je tukao i pogodio same rašlje, vratar Valencije nije imao nikakve šanse. Gosti su uspjeli smanjiti u zadnjoj minuti preko Valdeza koji je bio precizan glavom, a Bayern je nakon toga dobio jedanaesterac kojeg nije uspio realizirati Mandžukić.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 21:20
    Sva Sreca da su pobjedili koja bi to tragedija bila da je zavrsilo 1-1, a mandzo promasio jedanaesterac nakon odlicnih nastupa u prvenstvu
  • narada10820.09.2012. u 10:29
    treba nasim igracima zabraniti pucanje penala (Turska, Chelsea, Valencia) :-(
    narada108
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 09:58
    Dobra igra Bayerna.Najbolji igrac bijo je Kroos. Pitam se samo zasto je Heynkes poceo sa Pizzarom posto je Mandzo u dobroj formi...ali isto tako mora se reci da je penal jako lose pucao
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 09:18
    bayern je opako jak! malo su pali u 2. poluvremenu na 15-tak minuta, ali ništa čudno...početak je sezone, a ni valencia nije neki 'lijevi klub'! bayern je sa svojim kadrom sigurno među top 4 euro kluba. nadam se naslovu prvaka europe ove sezone!
    I sad se ljudi čude kaj je igrač Bayerna fulao jedanaesterac. Pa 2 penala su ih prošle godine koštali cijele sezone. Da sam im trener izvodili bi ih 3 sata, pa tek onda počinjali s treningom.