Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Stade Borne de l'Espoir
Suci: Marcin Borski, Rafal Rostkowski, Tomasz Listkiewicz (Poljska)

Josip Piršljin • srijeda, 19.09.2012.

Jedno od većih iznenađenja prvog kola Lige prvaka priredio je bjeloruski BATE koji je na gostovanju svladao Lille. Francuzi nisu imali odgovor na čvrstu obranu i brze kontre momčadi iz Borisova, te su već nakon prvih 45 minuta gubili s 3:0.

Nolan Roux
46'
11
Ryan Mendes
46'
15
Djibril Sidibe
85'
Mihail Sivakov
66'
10
Renan Bressan
80'
13
Dmitrij Mozolevski
89'
Viktor Gončarenko

Lille je pred svojim navijačima lovio tri boda protiv BATE-a iz Borisova kako bi na najbolji mogući način započeo natjecanje u vrlo zahtjevnoj skupini, no doživio je razočaranje. Najzvučnije ime u domaćem sastavu bilo je novo pojačanje iz Chelseaja Salomon Kalou, dok su se gosti oslonili na bjeloruske igrače, a jedini stranac u momčadi bio je Srbin Marko Simić.

Šok za veliku većinu navijača na stadionu Villeneuve d'Ascq priredio je već u šestoj minuti Aleksandr Volodko. Desni bek BATE-a primio je loptu na nekih dvadesetak metara od vratiju Lillea i uputio snažan, neobranjiv udarac za Mickaela Landreaua. Lopta je odsjela u mreži i Bjelorusi su iznenađujuće poveli s 1:0.

Nove nevolje za Francuze nastavile su se u 20. minuti kada je BATE odigrao savršenu kontru. Brzo su pretrčali domaću obranu, a nakon asistencije Aleksandra Pavlova posao je završio Vitalij Rodionov za 2:0. Tu nije bio kraj mukama Lillea u prvom dijelu, gosti su novi gol postigli dvije minute prije kraja kada je Edgar Olehnovič iz drugog pokušaja svladao Landreaua.

Nadu domaćima donio je Aurelien Chedjou nakon sat vremena igre. Dimitri Payet je izveo udarac iz kuta i nabacio na peterac gostiju gdje je sjajno skočio Kamerunac i glavom pogodio za smanjenje na 3:1. Domaći su pokušavali doći do novog pogotka, ali obrana BATE-a je odbila sve njihove napade i zasluženo odnijela sva tri boda na startu natjecanja.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 12:04
    ma dobar je dinamo nemojte zugati ta nakom bi svi dizali pare da nema dinama u ligi prvaka,vako po grada zaradi na kladi igrajuci protiv njih svih 6 utakmica hehe
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 10:33
    I još samo nešto - pogledajte i golove BATE-a. Kada smo mi u Europi imali takve sreće? Prvi gol u 6.' minuti trenutak inspiracije, bomba sa 25 metara, a drugi iz čistog zaleđa. I nakon 15 minuta vodiš 0:2 kod Lillea koji nije ni sjena prošlogodišnje ekipe s Hazardom.
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 10:30
    Osobno mislim da Dinamu ne fali želje i htjenja već im fali jedan Eduardo koji će trpati naprijed i dva kvalitetna vezna, jedan da zamjeni Badelja (tipa Jajalo), a drugi da igra krilo umjesto Rukavine koji se ne snalazi tamo (tipa Iličević). Treba kvalitete, ne kvantitete.
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 10:27
    Tako ste i za APOEL pričali prošle sezone pa ih ove nema niti u Europskoj ligi, a Dinamo je opet tu u LP. Doći će i naše vrijeme, taj BATE igra LP već 4-5 godina u nizu, a u svojim redovima imaju jednog Aleksandra Hleba.
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 09:58
    Dinamo bi od Lillea izgubio s 3:0 minimalno, zapucao bi dve stopostotne, primio dva glupa gola i jedan u sudačkoj nadoknadi... ali bi bio ravnopravan.