Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Celtic Park
Suci: Nicola Rizzoli, Renato Faverani, Andrea Stefani (svi Italija)
Celtic
Celtic
0:0(0:0) Benfica
Benfica

Ante Dubravac • srijeda, 19.09.2012.

U poprilično izjednačenom susretu, bez velikih prilika nogometaši Celtica na svom su stadionu dočekali Benficu i odigrali bez pobjednika 0:0.

Thomas Rogne
63'

Gary Hooper
66'

Oscar Cardozo
63'

Bruno Cesar
70'

Nolito
83'
Jorge Jesus

Ako se za Barcelonu može s punim pravom reći da je favorit za osvajanje prve pozicije u skupini G onda je jasno da će svaki dvoboj ostale tri momčadi biti borba za nastavak europskog puta.

Nakon početnog pritiska domaćina Benfica je sve više preuzimala kontrolu kako se susret bližio poluvremenu, a do vodstva su mogli doći u 32. minuti kada je Rodrigo pobjegao obrani Celtica, ali do lopte malo prije njega dolazi vratar Forster.

Samo šest minuta kasnije još jednom prijete gosti, međutim i nakon pokušaja Almeide ostalo je 0:0 pa se na odmor otišlo bez pogodaka uz relativno izjednačenu igru s obje strane.

U 65. minuti pomalo neoprezan u svom šesnaestercu je bio Garay koji je loptu skoro skrenuo u vlastitu mrežu, ali je vratar Artur bio oprezan. Pet minuta kasnije iz daljine je zaprijetio Salvio, međutim rezultatske promijene nije bilo.

Do kraja dvoboja obje su momčadi imale nekoliko prilika, ali susret je završen podjelom bodova.