Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Camp Nou
Suci: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Igor Radojčić (svi Srbija)

Ante Dubravac • srijeda, 19.09.2012.

U prvom kolu skupine G Barcelona je na svom stadionu dočekala Spartak iz Moskve. Iako su gosti vodili do 71. minute Lionel Messi je s svoja dva pogotka osigurao domaćinima početna tri boda.

Alex Song
12'

Alexis Sanchez
64'

David Villa
74'

Jevgenij Makejev
46'

Jose Manuel Jurado
78'

Artem Dzjuba
83'
Unai Emery

Jedni od glavnih favorita za osvajanje ovogodišnje Lige prvaka nogometaši Barcelone pod vodstvom novog trenera Tita Vilanove uspješno su krenuli u svoju europsku avanturu.

Barcelona je očekivano potpuno dominirala od samoga početka, a male probleme Vilanovi zadao je Pique koji je nakon samo desetak minuta igre zbog ozljede morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao bivši igrač Arsenala Song.

U 14. minuti loptu je na rubu šesnaesterca dobio mladi Tello te nakon nekoliko koraka neobranjivo pogodio donji lijevi kut nemoćnog Dykana za vodstvo Barcelone 1:0. I nakon vodstva Barcelona je nastavila sa svojom poznatom igrom dok su gosti pokušavali prijetiti iz protunapada, a jedan takav urodio je plodom u 29. minuti kada prizemnu loptu Emenikea u vlastitu mrežu skreće Dani Alves.

U 37. minuti Fabregas je glavom pokušao savladati Dykana koji vršcima prstiju odbija loptu u korner te omogućava svojoj momčadi da na odmor ode s vrlo povoljnim rezultatom.

Nakon desetak minuta igra u nastavku iz daljine je zaprijetio McGeady, ali potrebe Valdesovom reakcijom nije bilo. Ipak u 59. minuti veliki šok na Camp Nou. Brza kontra Spartaka okončana je asistencijom McGeadyja za Romula koji dovodi goste u neočekivano vodstvo.

Pritisak domaćina je postajao sve jači, a gosti su drugi puta morali priznati kapitulaciju u 71. minuti kada Tello lijepo prolazi po lijevoj strani i pronalazi Messija kojem nije bilo teško iz blizine zatresti mrežu.

Potpuni preokret režirao je još jednom Messi u 80. minuti koji svojim drugim pogotkom donosi Barceloni tri boda.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 20:35
    si ti gledao možda Barcelonu prošle godine????? kakve gluposti pričaš??? zbog Macherana je Barca i izgubila u el classicu na Camp nou jer je dva puta fulo tajming za postavljanje offside zamke...u finalu kupa kralja tko je sjebao gol nakon što vidi čuda je krivo prosudio let lopte pa ga je... [više na forumu]
  • irilov20.09.2012. u 18:45
    mascherano je lani bio među par najboljih stopera svijeta. bartra jest službeno član prve momčadi i sve je samo ne spor. muniesa je trenutno, izuzmemo li bolesnog i već u godinama- abidala, igrač jedinsatvenog profila u barceloni- može igrat na bilo kojoj poziciji u zadnjoj liniji. velika šteta je... [više na forumu]
    irilov
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 18:20
    jedini spas i rješenje da klub ne propadne će im biti da čitaju Sportnet
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 09:16
    provukli se padavičari. ali čim nalete na ekipu koja ima bolju obranu od spartaka, bit će opet 'veselo' u LP.