Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina H, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Manchester, Old Trafford, gledatelja: 74.653
Suci: Wolfgang Stark, Jan-Hendrik Salver, Mike Pickel, Markus Häcker (svi Njemačka)
Manchester United
Michael Carrick 7'
1:0(1:0) Galatasaray
Galatasaray

Ante Dubravac • srijeda, 19.09.2012.

Natjecanje u skupini H Manchester United je otvorio na Old Traffordu gdje je dočekao turski Galatasaray. Unatoč promašenom jedanaestercu Nanija Manchester je došao do minimalne pobjede.

Darren Fletcher
79'
14
Javier Hernandez
81'
19
Danny Welbeck
84'
Johan Elmander
16'
52
Emre Çolak
63'
7
Aydin Yilmaz
79'
Fatih Terim

Nakon što je ždrijeb odredio koje će momčadi sudjelovati u skupini H već na prvi pogled je bilo jasno da je Manchester United glavni favorit za osvajanje prvoga mjesta dok će se ostale tri momčadi boriti za drugu poziciju.

Domaćini su od početka krenuli agresivno sa željom da što prije dođu do vodstva u čemu su uspjeli u sedmoj minuti kada je Kagawa lijepo pronašao Carricka koji prolazi gostujućeg vratara Musleru te zabija za vodstvo 1:0.

Priliku za izjednačenje u 27. minuti je imao Ebue čiji udarac s nekoliko metara udaljenosti odlazi pokraj gola. Desetak minuta kasnije lijepa akcija gostiju nakon slobodnog udarca, ali udarac Hamita Altintopa s ruba šesnaesterca odlazi malo pokraj vratnice.

Odmah na početku drugoga dijela lijepo su kombinirali Nani i Kagawa čiji udarac u posljednji trenutak blokira obrana Galatasarayja, a na drugoj strani je pokušao uzvratiti Altintop. Priliku da vjerojatno riješi pitanje pobjednika imao je Nani u 52. minuti, ali njegov udarac s bijele točke je obranio Muslera i ostavio svoju momčad u igri.

U 72. minuti dvije odlične prilike imali su gosti međutim De Gea odlično zaustavlja pokušaje Yilmaza i Colaka. U samoj završnici priliku da udvostruči vodstvo imao je Hernández čiji udarac odlazi pokraj gola pa domaćini dolaze do minimalne pobjede.

U idućem kolu Manchester United gostuje kod Cluja dok će Galatasaray dočekati Bragu.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 01:01
    Respektiram Galatu, pogotovo Bešiktaš. Gorit će Manchesteru u Turskoj kad Galatini navijači naprave atmosferu i zvuk od preko 125 decibela kako inače prave ;)
  • Falcao 919.09.2012. u 22:50