Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina H, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Estádio Municipal de Braga, gledatelja: 10.922
Suci: Peter Rasmussen, Henrik Sönderby, Lars Rix, Lars Hummelgaard (svi Danska)
Braga
Braga
0:2(0:2) CFR Cluj
Rafael Bastos 19', 34'
CFR Cluj

Ante Dubravac • srijeda, 19.09.2012.

Iako su bili favoriti na svom stadionu protiv Cluja nogometaši Brage doživjeli su neugodan poraz na otvaranju natjecanja u skupini H ovogodišnje Lige prvaka.

Helder Barbosa
46'
29
Jose Luis
64'
9
Paulo Cesar
70'
Matias Aguirregaray
46'
23
Nicolas Godemeche
65'
30
Rui Pedro
79'
Ioan Andone

Prema svim prognozama uoči početka natjecanja Cluj je bio proglašen kao momčad koja ima najmanje šanse za nastavak svoga europskoga sna dok su domaćini trebali s Galatasarayjem voditi borbu za drugu poziciju.

Međutim da domaćinima neće biti lako opravdati ulogu favorita pokazao je u 19. minuti Rafael Bastos koji je iskoristio asistenciju Sougoua te u vodstvo pretvorio brzu kontru Cluja.

Zbunjenost u domaćoj obrani još jednom je iskoristio Cluj u 34. minuti kada je Bastos prošao pokraj nekoliko igrača i sretno i spretno zabio za velikih 2:0.

U nastavku susreta domaćinima nije preostalo ništa drugo nego da svim snagama krenu u napada i pokušaju doći barem do izjednačenja, ali gostujuća obrana je izdržavala sve napade te su gosti zasluženo došli do vrijedna tri boda na otvaranju natjecanja.

Drugo kolo skupine H Bragi donosi odlazak u Tursku kod Galatasaraya dok će Cluj dočekati Manchester United.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 18:36
    Mislio autor na skupinu, kraj MAnU,Brage i Glatasaraya da nema šta tražiti, iako su dosad uvjek neki bod uzeli u prvim susretima. Ali isto to bilo za BATE u svojoj skupini pa drmaju...
  • Zdren20.09.2012. u 18:25
    pao na Bragi...
    Zdren
  • Obrisan korisnik20.09.2012. u 09:12
    jeben igrač ovaj clujov bastos! sigurno cluj nije iskrcao 10 milja eura da ga dovede! kako dinamo nikad ne može naći rasnog napadača za 2-3 milje eura! a ima ih! ali što će to braći mamić....njima je dovoljno 10 milja eura od nastupa u LP
  • Obrisan korisnik19.09.2012. u 23:24
    "Prema svim prognozama uoči početka natjecanja Cluj je bio proglašen kao momčad koja ima najmanje šanse za nastavak svoga europskoga sna" ??! Bez uvrede,ali Dinamo i nordsjaeland ipak imaju puno manje šansi nego Cluj
  • Obrisan korisnik19.09.2012. u 23:08
    Od Brage sam očekivao da može pobjediti Cluj. Ali čestitke na borbenosti rumunjima, dosta vremena nisu ostavrili neki rezultat u natjecanjima ni kao nacija ni klubovi možda je ovo prekretnica.