PSG-u nova pobjeda za poravnanje sa Chamberyjem

Mihaela Bradovski • subota, 22.09.2012.

U petak su odigrane nove četiri utakmice drugog kola francuskog prvenstva za rukometaše. Kopljarov PSG još je jednom stigao do slavlja, ovoga puta manje izraženog, uz nova dva pogotka hrvatskog reprezentativca, dok će Creteilov trojac Jerković - Obad - Vranić što prije željeti zaboraviti ovo kolo...

Aix en Provence - Paris Saint Germain Handball 27:31 (14:18)

Rukometaši Aixa, od ovoga ljeta novog člana LNH, u prvom su kolu na gostovanju kod Toulousea osvojili vrijedan bod uistinu namučivši domaćina, a čvrstim su se protivnikom pokazali i u petak ugostivši na domaćem terenu favorizirani PSG. Prvi pogodak završio je u pravo u mreži gostujuće momčadi, pogodio je u drugoj minuti Boris Bečirović, a za izjednačenje se pobrinuo inače obrambeni specijalist Didier Dinart koji se i u prvom kolu jednom upisao u listu strijelaca.

Neiskorištene prilike Abaloa, Hansena i Gunnarssona stajale su Parižane zaostatka od tri pogotka nakon šest minuta igre. Za 4:1 koji su u potpunosti zagrijali domaće tribine poentirao je Mickael Illes. Vratar Aixa Robin Capelle, unatoč izgubljenim bodovima, apsolutni je junak ovog dvoboja s 15 obranjenih šuteva. Marko Kopljar njegovu je koncentraciju prvi puta testirao u osmoj minuti, no domaći čuvar mreže bio je spreman za taj pokušaj.

Kopljar je do kraja dvoboja uspio postići dva pogotka, isto kao i u prvom kolu, no ovoga je puta preuzimao više odgovornosti zapucavši šest puta prema protivničkim vratima. Hrvatski reprezentativac zaslužan je za prvo vodstvo PSG-a na ovom susretu, u 11. minuti semafor je pokazivao 6:5 u korist gostiju. Drugi svoj zgoditak Kopljar je postigao osam minuta prije odlaska na odmor za tada već izraženiju prednost (14:10). Nakon prvih pola sata igre pariška je momčad vodila za četiri pogotka, a pred kraj tog drugog poluvremena u strijelce se još jednom uspio upisati i Dinart.

Najveću prednost gosti su imali nakon točno 45 minuta igre, pogodio je tada Mikkel Hansen za +6, no borbeni domaćin s raspoloženim vratarom nije se predavao i u jednom se trenutku primaknuo na svega dva gola zaostatka. Zvjezdana momčad, kako su francuski mediji prozvali momčad Philippea Gardenta, na kraju je stigla do druge očekivane pobjede, no ovoga puta ona nije bila toliko izražena kao tjedan dana ranije. Pierre Marche kod domaćina i Luc Abalo na drugoj strani postigli su šest pogodaka, Samuel Honrubia jedan manje.

Saint-Raphael - Selestat Alsace HB 38:26 (17:10)

S čak 38 pogodaka rukometaši Saint-Raphaela počastili su domaće navijače u premijernom ovosezonskom nastupu na domaćem terenu. Od početka jednosmjerna utakmica bila je pravo iskupljenje za poraz protiv Dunkerque. Iako su gosti s dva uzastopna pogotka Pawela Podsiadla poveli s 2:0 bio je to jedini njihov pozitivan period. Nakon šest minuta Alexandre Tomas donio je svojoj momčadi prvo vodstvo, vodstvo koje je do kraja poluvremena, pa zatim i drugih pola sata naraslo do konačnih +12.

Sedam sekundi do isteka 30 minute Aurelien Abily pogađa za 17:10, najveću prednost domaćina u dotadašnjem dijelu. Prednost je na dvoznamenkastu (32:22) narasla nakon 52 minute igre, odnosno petog pogotka Davida Juričeka nakon čega su i gosti usporili shvativši da ne mogu kreirati senzaciju. Tomas je u ovu pobjedu ugradio devet pogodaka, a osim njega odličnu predstavu ostvarili su i vratari Đukanović i Ploquin s 11, odnosno 10 obrana. Selestatov dvojac Ivezić - Fulop zaustavio je tek sedam udaraca.

Cesson Rennes Metropole HB - Creteil 25:18 (14:9)

Još uvjerljiva pobjeda ona je Cessona protiv momčadi Creteila, iako je u ovom susretu pobjednička momčad postigla manje pogodaka i od Aixa i Selestata koji su svoje dvoboje izgubili. Da će ovo biti uspješan dan za sastav Davida Christmanna dao je nagovijestiti već samo početak kada su za 4:0 redom pogađali Ternel, Lanfranchi, Briffe i Ben Amor. Momčad trojice hrvatski igrača u prvih pola sata postigla je tek devet zgoditaka.

Fabrice Guilbert u dresu Creteila u konačnici je postigao najviše zgoditaka, njih šest čime je za jedan premašio učinak najboljeg kod domaćina, Mathieua Lanfranchija. No izostala je podrška suigrača čijih je 24 udaraca obranio sjajni Yann Genty. Creteilov Tabarant zaustavio se na 13 obrana dok je Dragan Jerković zaustavio tek jedan šut. Nije ovo bio dan niti Maria Obada (bez pogotka iz jednog pokušaja), ali ni Davorina Vranića koji je svoj jedini pogodak postigao u 14. minuti za 3:8.

Fenix Toulouse Handball - Billere Handball 29:22 (11:12)

Baš kao sastav Saint-Raphaela i onaj Toulousea iskupio se za startni poraz i u drugom domaćem pokušaju ostvario +7 pobjedu. Veliku su zadaću pred sebe stavili i gostujući rukometaši koju su što boljom izvedbom i rezultatom željeli čim prije popraviti štetu iz prvog kola kada su od Montpelliera izgubili s nevjerojatnih 50:24. U prvom dijelu domaćin, kojem je ždrijeb na otvaranju sezone donio dva novaka, ponovno nije prikazao željenu razinu igre, no ponajviše je za to bio zaslužan Billereov vratar Nemanja Marjanović.

Momčad Joela Da Silve na odmor je otišla razočarana, zaostavši za pogodak, no puno ozbiljnija igra u nastavku donijela je i rezultatski pomak. Još je jednom svoju momčad predvodio kapetan Jerome Fernandez, strijelac ukupno sedam pogodaka. Na ulasku u posljednjih 15 minuta na semaforu je stajalo izjednačujućih 21:21 kao uvod za najbolje minute domaćina u kojima im je Billere uspio postići tek jedan jedini pogodak.

"Previše izgubljenih lopti stajalo nas je minusa na odmoru, dok se s početkom drugog dijela Billere neočekivano odlučio na promjenu vratara što nam je donijelo samopouzdanje i usmjerilo susret ka našoj pobjedi. Sve što nam se događalo preteklih tjedana, svi problemi koji nas prate ostavili su traga i na našoj igri, no u idućim danima stanje bi se trebalo stabilizirati, a moguće je da će pravo za nastup dobiti i dvojac kojem su blokirani ljetni transferi", komentirao je Fernandez nakon dvoboja.

• Obrisan korisnik22.09.2012. u 18:50
    Impresivan Kopljar kako sam i očekivao. Čak se i Ibrahimoviću ispunio san da dobije njegov dres pa je sada počeo trpati u Ligue 1 i Ligi prvaka od sreće.
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 13:33
    Hansen šut 2/6, Abalo 2/8 iz igre,Halmigrson 0/2 i opet pobijedili.
  • canastra22.09.2012. u 10:06