Nantes 29:32 Chambéry
Chambéry

Chambery do novog gostujućeg slavlja i bez teže ozlijeđenog Bičanića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.09.2012.

Drugo kolo francuskog rukometnog prvenstva otvorio je jedan od jačih parova kola, Nantes je ugostio Chambery i izgubio rezultatom 29:32. Gostima nije mogao pomoći hrvatski reprezentativac Damir Bičanić koji će i iduća dva mjeseca biti izvan pogona...

Nantes - Chambery Savoie 29:32 (15:19)

Rukometaši Chamberyja nakon odrađenog gostovanja kod Nantesa, s nova tri boda na kontu, preuzeli su vrh poretka LNH. Baš kao i u prvom dvoboju u kojem su kao gosti slavili s tri razlike na terenu Tremblaya, i u uvodnom susretu drugoga kola upisali su također +3 pobjedu. Ovoga puta utakmica je završila rezultatom 32:29 za momčad Maria Cavallija, no pravi problemi aktualnog doprvaka zadesili su na treningu odrađenom u utorak.

Strijelac 81 pogotka prošle sezone, hrvatski reprezentativac Damir Bičanić izvan konkurencije će biti minimalno iduća dva mjeseca. Lijevi vanjski Chamberyja ozlijedio je gležanj, i iako su detaljni pregledi pokazali kako operativni zahvat neće biti potreban, prva će tri tjedna morati strogo mirovati, a zatim slijedi 40 do 50 dana rehabilitacije. Bičanić je zbog ozljede propustio i francuski Trofej prvaka prije dva tjedna, no nastupio je u prvom kolu postigavši jedan pogodak.

Pojačanja neprimjetna

I dok je Maqueda s osam pogodaka opravdao status ljetnog pojačanja, od njegovog kolege Entrerriosa i Jonssona, te na drugoj strani Nyokasa i braće Gille u budućnosti se više očekuje u odnosu na učinak u ovom susretu. Nyokas i Bertrand Gille u redovima pobjedničke momčadi postigli su pogodak, a na jednakom se učinku zaustavio i Entrerrios iz šest pokušaja. Guillaume Gille i Jonsson nisu se upisali u strijelce.

Bez Bičanićeve pomoći Chambery je prvo vodstvo ostvario nakon tri minute igre, a istu je razliku, +1 za goste, semafor pokazivao i deset minuta kasnije kada je pogodio Bašić, ponovno najuspješniji šuter Chamberyja s devet pogodaka, a u istoj je akciji Nantesu isključen Jorge Maqueda Peno. U te dvije minute s igračem više domaći rukometaši nisu uspjeli izjednačiti, rezultat se zahvaljujući obranama oba vratara, ali i po jednoj izgubljenoj lopti s obje strane, nije mijenjao.

Maqueda je trećim svojim pogotkom u 18. minuti Nantesu donio minimalnu prednost, samo minutu kasnije Kévynn Nyokas isto radi na suprotnoj strani što je odličan prikaz kako se do tada igralo - oprezno, ne preuzimajući nepotreban rizik. Gosti su u svojim redovima imali s linije sedam metara raspoloženog Timotheyja N'Guessana koji je četvrti sedmerac, iz jednako toliko pokušaja, realizirao deset minuta prije odlaska na odmor za +2 Cavallijeva sastava.

Pet minuta kasnije Nocar svoju momčad odvodi na četiri pogotka prednosti, a s istom je razlikom i završila prva dionica dvoboja. Odmah na startu drugog dijela Chambery za još jedan pogodak diže prednost, a prvi pogodak njegovoj mreži u tom drugom poluvremenu pao je u trećoj minuti nakon šuta Sayada. Nantes se vraća petim pogotkom Maquedae nakon 40 minuta igre, u idućoj akciji isti igrač postavlja 22:22, a već na ulasku u posljednju četvrtinu Sayad donosi radost domaćin navijačima i Nantes nakon dosta vremena vodi.

Nakon pet minuta realizacijskog posta Chamberyja pogađa Bašić, a Detrez vraća svoju momčad u plus nakon čega se domaća momčad više ne uspijeva vratiti. Osim Bašića s devet zgoditaka raspoložen je bio i N'Guessan s njih sedam, dok su na drugoj strani najbolji bili Sayad (9) i Maqueda (8). Dok su vratari Nantesa Maggaiez i Siffer zajedno skupili devet obrana Nebojša Grahovac zaustavio se na tri više. Cyril Dumoulin nije imao potrebe ulaziti u igru.