Zamet 29:35 Siscia
Siscia

Siscia u derbiju kola "protutnjala" kroz Rijeku i ostavila Zamet bez šanse

Ivan Dominik • četvrtak, 20.09.2012.

Nadoknađeno je i kompletirano drugo kolo Premijer lige i to vrlo uzbudljivim i efikasnim susretom dvije ponajbolje momčadi lige - Zameta i Siscije. Dva hrvatska rukometna europska predstavnika u ovoj sezoni odmjerila su snage u Rijeci, a kao pobjednik je ipak izašao sisački sastav dominantnom predstavom zbog većeg iskustva i kvalitete momčadi...

Zamet i Siscia dva su ponajbolja hrvatska kluba u najvišem razredu hrvatskog rukometa, Premijer ligi, a baš su oni morali odigrati međusoban sraz u drugom kolu prvenstva. Apsolutni derbi kola, između dva kluba koja su ove sezone predstavljala ili još uvijek predstavljaju Hrvatsku i u natjecanjima pod ingerencijom EHF-a, ipak je nakon 60 minuta borbe i nadigravanja pripao mnogo boljim Siščanima.

Osim uvodna dva vodstva i izjednačenja kod rezultata 5:5 Zamet nije mogao ništa gostujućem sastavu, koji je prvim poluvremenom, kao i većim dijelom utakmice, praktički protutnjao. Serijom od pet golova prvi se put Siscia odvojila na veću razliku (10:5), a bilo je to sredinom prvog dijela. Domaćin na to i na igru Siščana nije našao odgovor te su gosti nastavili dominirati, a Riječani su u zadnjih 13 minuta igre u prvom dijelu zabili samo tri gola (!).

Stoga je Siscia de facto već u prvih pola sata riješila pitanje pobjednika u tom susretu, jer je na odmor odnijela prednost od 17:9. U nastavak je ponovo bolje ušla gostujuća momčad, međutim, tada joj je Zamet već uspijevao parirati pa je utakmica tekla u igri gol za gol. No, u takvoj je situaciji profitirati mogla samo Siscia što joj je i pošlo za rukom, ponajviše zbog fantastične igre u obrani.

Prednost gostiju rasla je i do devet golova razlike, najviše na utakmici, a nije se spuštala ispod šest zgoditaka razlike. Cijelo drugo poluvrijeme provedeno je u igri gol za gol i rezultatskoj te igračkoj dubiozi Zameta. Stoga i ne čudi finalni ishod ogleda, koji je bio 35:29 za gostujući sastav. Iznimno dopadna, uzbudljiva, interesantna i golovima bogata utakmica privedena je kraju lakoćom od strane Siščana, koji su u Grad na Savi ponijeli oba boda.

Za pobjedu u vrlo kontroliranoj utakmici igrača Siscije, najviše je pogodaka, njih devet, ugradio Tomislav Nuić uz izvrstan postotak šuta. Pridodao mu se Marko Kobetić zatresavši mrežu Riječana sedam puta, dok je Matija Bilušić na vratima imao sjajnih 15 od ukupnih 17 obrana vratarskog trojca Siscije. Kod poraženih su se istaknuli Luka Kovačević s osam te Marin Kružić sa sedam golova, dok je vratarski par "skinuo" 12 lopti pobjednicima.