Premijer: Marina Kaštela i Dubrava pobjedama zaključile "domaćinsko" kolo

Ivan Dominik • nedjelja, 16.09.2012.

Posljednjeg dana natjecanja u drugom kolu rukometne Premijer lige odigrana su samo dva susreta, po jedan u Kaštelima i Zagrebu. Nije bilo iznenađenja ni u jednom susretu jer je Marina lakoćom apsolvirala Medveščak, dok je na isti način Dubrava na svom parketu pobijedila Vinkovačku Spačvu...

Povratnik u Premijer ligu Medveščak došao je u sklopu drugog kola Premijer lige u Dalmaciju, u goste neugodnoj Marini. U Kaštelu Starom domaći je sastav pogotkom Velimira Krokara, svog ponajboljeg igrača, otvorio dvoboj, a nakon dosta teškog starta u susret s obje strane, utakmica se otvorila nakon desete minute.

Do tada je gostujući Medveščak, sastavljen od nekolicine iskusnih i prekaljenih rukometaša te mnoštva mladih talenata i juniorskih reprezentativaca Hrvatske, bio bolji te je vodio - sve do rezultata 5:4 u svoju korist. No, tada Krokar pokreće seriju domaćih od četiri gola kojom domaći prelaze u vodstvo. Nakon dva dulja perioda provedena u igri gol za gol, Marina radi još jednu seriju od četiri zgoditka, dolazi do "plus četiri" te prvi dio sraza mirno privodi kraju rezultatom 17:13.

Kao što je slabom igrom dovršio prvo poluvrijeme, Medveščak je krenuo i u drugo; igrali su gosti vrlo loše u obrani, dok je napad još i solidno funkcionirao. Međutim, domaći je sastav rastao igri što je više vrijeme odmicalo te je bivao sve bolji. U 38. minuti poslije par kontri domaćih Medveščak se raspao, a susret je prelomljen. Marina je otišla na šest golova razlike uz 22:16, a od tog se "minusa" Zagrepčani nisu uspjeli oporaviti do kraja susreta.

Ulaskom u posljednjih deset minuta dvoboja Kaštelani su napravili ogromnu seriju od pet golova u nizu i to pri vodstvu od šest razlike. Time su otišli na veliku prednost koju su mirni održavali do isteka vremena, a krajnji je rezultat naposljetku iznosio 33:25 što je bila vrlo laka i uvjerljiva pobjeda Marine.

Domaći su vratari imali 13, a gostujući devet obrana. Najbolji igrač susreta bio je Tomislav Radnić koji je za Marinu zabio stopostotnih sedam pogodaka, dok su Mislav Nenadić i Davor Bujas dodali po pet. Kod poraženih Medvjeda najefikasniji su bili Marko Gotovac i Ante Tokić, domaći dečki i izdanci Medveščakove škole, koji su precizni bili po pet puta.

Dubrava je također bez većih problema apsolvirala Spačvu, a vodila je tijekom cijelog susreta, osim početnog vodstva Vinkovčana za koje je pogodio Karlo Oroz. Veprovi su razmjerno s vremenom gradili svoju prednost koja je najčešće tijekom prvog dijela iznosila četiri pogotka razlike, a tom je razlikom u utakmici bogatoj golovima i slabih obrana završeno prvih pola sata uz rezultat 19:15.

U drugu polovicu susreta ušlo se igrom gol za gol koja je potrajala nekoliko minuta. No, nakon toga je bolje zaigrala gostujuća momčad iz Slavonije, koja je sjajnim partijama svojih igrača smanjila rezultat i u nekoliko navrata stigla do samo jednog gola zaostatka. Međutim, premda se gosti do kraja susreta nisu predali ni slomili, Dubrava je vratila inicijativu u posljednjih 15 minuta utakmice te je ponovo podebljala prednost.

Finale ogleda pripalo je, dakako, Zagrepčanima koji su se u samoj završnici odvojili na nedostižnu razliku koja je varirala od tri do šest golova prednost i iako se Spačva konstantno vraćala, ostala je bez šansi posljednjim zvukom sirene. Tada je na semaforu stajalo 35:30 za Dubravu što je bio i konačan rezultat dvoboja.

Najbolji igrač susreta i djelomični najbolji strijelac istog bio je mladi talentirani hrvatski reprezentativac do 18 godina, Ivan Vida, koji je postigao sedam pogodaka, najviše sa svoje pozicije - desnog krila. Pridodali su mu se s pogotkom manje Ivan Dumenčić te Domagoj Pavlović, dok je odlični Igor Totić skupio 18 obrana. Vratari gostiju bili su loši sa samo devet obrana, dok su vrlo dobri bili Marko Didić i Karlo Oroz sa sedam zgoditaka, čime su s Vidom podijelili epitet najboljeg strijelca ogleda.

Za kompletiranje drugog kola Premijer lige preostaje samo odigravanje dvoboja između Siscije i Zameta, koji su dosad obavljali svoje dužnosti u kvalifikacijama za Kup EHF-a, a njihov će međusoban sraz biti održan u srijedu 19. rujna u Rijeci.