Varteks zabio 11 golova i doživio domaću blamažu protiv Karlovca, favoriti uvjerljivi

Ivan Dominik • nedjelja, 16.09.2012.

Samo su četiri utakmice od planiranih šest odigrane u Premijer ligi tijekom subotnjeg popodneva i večeri. Favoriti su bili uvjerljivi u svim dvobojima, a najviše je pažnje plijenio domaći poraz Varteksa, kojeg je "razmontirao" Karlovac dopustivši domaćinu samo 11 pogodaka u svojoj mreži. Poreč i Buzet lakoćom su apsolvirali Goricu, odnosno pomlađeni Split, dok je Bjelovar nešto manje dominantno riješio enigmu Vidovca, novog sudionika lige...

Dok se još uvijek europskim izazovima bave Zamet i Siscia, manje ili više uspješno, najbolja rukometna liga u Hrvata stigla je djelomično i do svog drugog kola. Ono je započeo u subotu, a odigrane su četiri utakmice u kojima iznenađenja nije bilo, dok su na rasporedu još dvoboji Marine i Medveščaka u Kaštelu Starom te sraz Dubrave i Spačve u Zagrebu - te se utakmice igraju u nedjelju. Međutim, izrazito je zanimljivo bilo u i prve četiri utakmice Premijer lige.

Poreč - Gorica

U Poreču je odigran vrlo uzbudljiv i golovima te odličnim rukometom bogat susret između istoimenog domaćina i Gorice. Nakon početnog minimalnog vodstva gostiju za koje je zabio Dario Vozab, Porečani su okrenuli vodstvo u svoju korist te su do ulaska u samo završnicu prvog dijela vodili najčešće s dva do tri pogotka razlike. No, serijom od tri pogotka koju je poveo Hrvoje Ceković gosti vraćaju prednost na svoju stranu i vode pet minuta prije kraja odmora 13:12. Međutim, nisu ga uspjeli zadržati, Poreč je još jednom polučio preokret i na poluvrijeme se otišlo prednošću domaćih od 15:14.

Nastavak je serijom od pet pogodaka otvorio Poreč, briljirali su mladi Tim Thoss i Rudolf Čužić, a to je i prelomilo ogled. Poreč je pobjegao na nedostižnih šest razlike i održavao prednost ne spuštajući je ispod pet zgoditaka razlike. Do završnice dvoboja igralo se u ritmu gol za gol, no tada je, u posljednjih devet minuta susreta, zabijao samo domaći sastav pogodivši mrežu Velikogoričana čak pet puta, od čega je tri zadnja zgoditka na susretu zabio lijevi vanjski, Puležan David Miličević.

Gorica je u drugom poluvremenu zabila samo osam pogodaka te je Poreč nadmoćnom dominacijom, ali uz veliku borbu zasluženo stigao do konačne pobjede rezultatom 30:22. Za deklasiranje gostiju iz Velike Gorice najzaslužniji je u domaćem sastavu bio Stefan Vujić sa sedam pogodaka, jedan put manje zabijali su Miličević i Teo Čorić, dok je Tomislav Sladoljev između vratnica skupio 14 od ukupnih 16 obrana vratara Poreča. Kod Gorice su Ceković i Mario Turan zabili po pet golova,a vratarski trojac skupio je samo 13 obrana.

Buzet - Split

Vrlo dobra i izrazito domaćinska momčad Buzeta nadigrala je u drugom kolu Premijer lige gostujući i vrlo mladu momčad Splita. Od samog početka susreta domaćin je bio bolji, zabijao je u serijama i već na poluvremenu uvjerljivo vodio 13:8. Drugo je poluvrijeme nastavljeno u istom tempu, a susret je prelomljen sredinom drugog dijela kada je serijom golova istarski klub došao do nedostižnih 26:16. Deset golova razlike Istrani su održali do kraja dvoboja te su uvjerljivo i dominantno stigli do lakog trijumfa od 33:23.

Kod mladih Splićana se apsolutno nijedan igrač nije istaknuo natprosječnom igrom, za pomlađeni je sastav Dalmatinaca vratarski dvojac skupio samo deset obrana, dok je Srećko Jerković bio najbolji igrač postigavši sedam pogodaka. No, zato su igrači Buzeta bili na visini zadatka; vratari su imali sjajnih 18 obrana, od čega Igor Pavletić 14, dok je Bruno Kozina bio najefikasniji sa sedam golova, iako mu je blizu sa šest bio Ivan Vrkljan.

Varteks Di Caprio - Karlovačka banka

Na stare rane iz prošle sezone podsjetila je Varaždince momčad Karlovačke banke, "razvalivši" ih na njihovom parketu. U susretu u kojem su zabili samo 11 pogodaka Varteksovi su igrači bili potučeni do nogu, "demolirani" u igri i posramljeni do krajnjih granica. Na poluvremenu je već bilo 13:6 za goste što je još i prihvatljivo s obzirom na ono što je uslijedilo u nastavku. Samo pet pogodaka u odnosu na karlovačkih 20 djelovalo je nestvarno, no završilo je 33:11 za gostujući sastav, koji je, očito, došao na samo malo jači pucački trening u Hrvatsko zagorje.

Kod Karlovca su zabijali doslovno svi igrači osim vratara. Najbolji je sa sedam zgoditaka bio Luka Cindrić, a dva gola manje zabio je Boris Batinić, dok su ostali igrači najčešće zabijali po dvaput. Vratarski je trojac skupio ukupno 18 obrana od kojih je najviše, 12, imao Luka Prezelj. Varteksovi vratari imali su deset obrana, dok je najubojitiji topnik bio Ivica Šipoš s gotovo trećinom pogodaka cijele ekipe, njih tri.

Bjelovar - Vidovec

Na domaćem terenu Bjelovar je protiv novog člana Premijer lige, Vidovca, u njegovom debiju sezone odigrao zanimljivu utakmicu, koju je između ostalog obilježio i prekid. No, Bjelovarci su bolje počeli dvoboj povevši s čak 7:1, a od toga se gosti nisu uspjeli oporaviti do polovice utakmice i pauze pa je rezultat na semaforu nakon prvih 30 minuta bio 13:7 za domaću momčad. U drugih pola sata opet je bolje ušao domaćin te brzo izgradio vodstvo od osam golova razlike te nešto kasnije i "plus deset". Tek u posljednjih deset minuta su se "probudili" igrači Vidovca, ali su serijama pogodaka uspjeli stići samo do prihvatljiva poraza, koji je uslijedio uz konačnih 32:28 za Bjelovar.

S 18 obrana i gotovo 50 posto istih Bjelovar je do pobjede vodio vratar Dubravko Grgić. Pridodali su mu se Ivan Horvat s osam i Luka Tandara sa sedam zgoditaka. Vratarski trojac novaka u ligi bio je vrlo dobar prikupivši 15 obranjenih lopti, a u igri se najbolje snašao šesterostruki strijelac Ivan Sršen, međutim, Vidovec je igrao nedovoljno dobro za ikakav pozitivan ishod u ovom susretu.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 15:58
    Moram vas ispraviti u izvještaju utakmice Bjelovar-Vidovec,apsolutno nikakvog prekida nije bilo,već se je to "zblesirao" HRS-ov liveticker,pa je umjesto "kraj" pisalo prekid.