Créteil 20:23 Ivry
Ivry

Dominikovićev Ivry bolji od hrvatske trojke u Creteilu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.09.2012.

Odigran je i posljednji susret prvog kola francuske rukometne lige. Ivry je gostovao kod Creteilea i zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu stigao je do prvih ovosezonskih bodova...

Creteil - US Ivry handball 20:23 (9:8)

Utakmica s najviše hrvatskih predstavnika zaključila je prvo kolo LNH. Creteil, u čijem su se zapisniku našli Dragan Jerković, Mario Obad i Davorin Vranić, ugostio je Ivry Davora Dominikovića. Upravo je pogotkom potonjeg u drugoj minuti s linije sedam metara otvorena utakmica čije su uvodne minute obilježili promašaji, odnosno obrane Jerkovića i na drugoj strani Francoisa Chapona. U prvih 15 minuta igre postignuto je tek pet pogodaka, jedan više u mreži gostiju, a sve zahvaljujući ranije spomenutom dvojcu.

U narednim minutama uspješniji je bio čuvar mreže Ivryja koji je prvo u 12. minuti pročitao namjeru Obada, a tri minute kasnije i Vranića te tako upisao četiri obrane više od svog kolege u redovima domaćina. U 18. minuti Antoine Ferrandier postiže pogodak za 4:4, no već u idućoj minuti Dominiković drugim zgoditkom s crte vraća minimalnu prednost na stranu svoje momčadi. U tih prvih pola sata dvoboja tek je jednom Creitel ima +2, točno nakon 10 minuta igre i gola Rafaela Baena.

Ne bi li animirale svoje sastave, koji u prvih pola sata nisu bili realizatorski raspoloženi, obje su klupe u posljednjih pet minuta tog prvog dijela zatražile minute odmora; prvo ona Ivryja u 26. pri 7:7, a zatim i Benjamin Pavoni koji je time-out zatražio s ulaskom u zadnju minutu također kod izjednačenja. Ovoga puta na semaforu je stajalo 8:8. 15-ak sekundi prije odlaska na odmor domaće je navijače razveselio Quentin Minel osiguravši Creteilu ulazak u nastavak s pogotkom prednosti.

U drugu polovicu posljednje utakmice prvoga kola najbolje je ušao Ondrej Sulc, a nakon osam minuta igre u nastavku i zgoditka Mathieua Bataillea Ivry odlazi na dva razlike. U istoj se minuti po prvi puta među strijelce upisao i Vranić, a isto mu polazi za rukom i u idućoj akciji za 12:13. Gosti u idućim minutama uspijevaju stići do tri pogotka prednosti, ali Minel 12 minuta prije kraja još jednom Creteil dovodi na -1.

Na ulasku u posljednjih deset minuta Ivry se ponovno odvojio na tri gola prednosti zahvaljujući golovima Simoneta i Smajlagića i domaćin je bio u velikim problemima. Tri minute prije kraja susreta Darras je realizirao sedmerac za 21:17 i postalo je jasno da će gosti uzeti bodove na startu sezone.

Završilo je pobjedom Ivryja 23:20 kod kojeg su se istaknuli Argentinac Diego Simonet s pet golova i vratar Chapon s 12 obrana. Dominiković je zabio tri gola iz pet pokušaja (sve sa sedam metara). U domaćem sastavu Rafael Baena je bio osam puta uspješan uz samo jedan promašaj. Davorin Vranić je zabio dva gola iz šest pokušaja, Mario Obad je jednom probao i nije bio precizan, a Dragan Jerković je obranio četiri lopte.

• Obrisan korisnik17.09.2012. u 15:21
    Znam da može braniti još,sjeti da je Lavrov do 43 godine branio,Svensson je prije 4 mjeseca završio karijeru sa 44 godine,a Omeyer će braniti za francuze do 2016,a tad će imati 40 godine.Dugo nisam čuo ništa za Jerkovića,pa sam zato mislio da ne igra više!
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 19:59
    Igra on još tamo a može bez problema branit još godina. To u rukometu barem nije problem. Ima naših dosta po Francuskoj u rukometu a bolje da su tamo nego u nas barem vide kulture i Francuske a šta mogu u nas.
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 19:38
    Nisam znao da Jerković još uvijek igra,on ima blizu 40 godina.Bio je jako dobar golman u Splitu i onom moćnom Metkoviću.Ostalo mi je u sjećanju sa SP 2007,kad su naši gazili sve i četvrtfinalu smo naletjeli na Francuze,Jerković se na početku meča povrijedio,znate kako je to četvrtfinale završilo... [više na forumu]