Billere Handball 24:50 Montpellier
Montpellier

Montpellier prvenstvo otvorio pobjedom od 26 pogodaka razlike

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.09.2012.

Prvo kolo francuske rukometne lige otvorili su u četvrtak rukometaši Billerea, momčadi koja je prošle sezone izborila plasman u društvo najboljih, i Montpelliera, aktualnog prvaka. Gosti su na kraju slavili s nevjerojatnih 50:24 i poslali poruku PSG-u da pokušaj skidanja s trona neće biti nimalo lagan bez obzira na broj zvijezda u svlačionici kluba iz metropole...

Billere Handball - Montpellier 24:50

"Imat ćemo težak posao, domaća momčad igra vrlo čvrsto s puno kontakta u obrani stoga smo se i pripremili za takav način igre te ćemo i sami morati zaigrati agresivno", kazao je u najavi dvoboja prvog kola novi kapetan Montpelliera Dragan Gajić, a upravo su na takav način rukometaši Billerea startali u utakmicu. Već u 55 sekundi Souid je zaradio isključenje radi udarca u glavu starijeg Karabatića.

Igrač više pomogao je aktualnim prvacima da se već na samom otvaranju odvoje; za 3-0 seriju gostiju pobrinuli su se Gajić i dvostruki strijelac Petar Metličić. Domaćin je do prvog pogotka došao nakon četiri minute igre, pogodio je tada Ragot, a svoju mini seriju ostvario nakon 2:5 kada je došao na samo pogodak razlike. No bilo je to uglavnom sve od pokušaja sastava Arnauda Villedieua da što duže pruža otpor favoritu.

Gajićevih 12 pogodaka, 50. djelo Karabatića

Posljednji pogodak, deset sekundi prije isteka vremena postigao je Nikola Karabatić, bio mu je to peti zgoditak iz jednako toliko pokušaja, a s identičnim učinkom prvo kolo za sobom je ostavio i njegov kolega iz reprezentacije Accambray.

Gajić se u konačnici zaustavio na brojci 12, promašivši tek četiri puta. Tej je u ovu (pre)uvjerljivu pobjedu ugradio svojih devet, Luka Karabatić sedam, a Metličić tri gola.

Na drugoj strani najuspješniji je bio Ragot koji se tokom čitavog susreta kvalitetom izdvajao u odnosu na svoje suigrače. Montpellier je utakmicu završio sa 76 posto uspješnosti u napadu, domaćin s 38.

Klupa Billerea zatražila je minutu odmora kod -4, no pokazalo se, samo nekoliko minuta kasnije, da je MAHB tek onda dodatno povukao. Momčad prvaka predvodio je upravo Gajić i sve u skladu sa svojim najavama. "Nakon Trofeja prvaka bili smo razočarani no i to je dio sporta. U svlačionici vlada pozitivno raspoloženje, motivirani smo maksimalno, još uvijek imamo tri titule za obraniti i dat ćemo sve od sebe da zadržimo Montpellier tamo gdje smo ga prošle sezone doveli."

Svoj sedmi pogodak, iz devet pokušaja, Gajić je postigao u 17. minuti prvoga dijela i njime je Montpellier po prvi puta otišao na dvostruku prednost. U tom središnjem dijelu prvog poluvremena Billere je bio čak osam minuta bez vlastitog zgoditka stoga nije začudilo kada je sedam minuta prije odlaska na odmor za visokih +10 pogodio Luka Karabatić. Kod iste razlike, odnosno pri 12:22 započeo je nastavak.

Iako je u njega ušao s igračem manje, u prvih šest minuta drugog dijela Canayerov sastav radi 5-0 seriju i još se više odvaja. Stajalo je na semaforu u 36. minuti obeshrabrujućih 12:27 za domaću momčad. Strateg Montpelliera od prve se minute odlučio za postavu s Gajićem i Grebilleom na krilnim pozicijama, Tejom na crti te Karabatićem, Mamelundom i Metličićem u vanjskoj liniji, a kako je vrijeme odmicalo u drugih pola sata stigli su se razigrati i William Accambray, odnosno Luka Karabatić.

U posljednjih deset minuta ušlo se kod rezultata 20:40 nakon kontranapada Karabatića i strijelca Teja čija je akcija zaslužila najveći pljesak u premijernih 60 minuta nove sezone. Novak u LNH utakmicu prvoga kola tako neće pamtiti po dobrome, u prilog mu ide tek činjenica da je igrao protiv branitelja koji se što prije želio iskupiti za neuspjeh na Trofeju prvaka, ali nakon konačnih 24:50 stručnom stožeru Billerea ostaje puno briga i posla želi li se u društvu prvoligaša zadržati dulje od jedne sezone.

Ostali parovi prvoga kola: PSG - Cesson-Rennes (14.9., 20, Sport+), Toulouse - Aix (14.9., 20:30), Dunkerque - Saint-Raphaël (15.9., 20), Tremblay - Chambery (15.9., 20), Selestat - Nantes (15.9., 20:30), Creteil - Ivry (16.9., 16:15)

• Obrisan korisnik14.09.2012. u 15:26
    To govori o velikoj razlici u kvaliteti Francuskih prvoligaških klubova.
  • narada10814.09.2012. u 14:13
    Tako se postupa sa prvakom i sampionom poput Pere. I u stare dane ga zvat u sampionsku ekipu!
    narada108
  • Obrisan korisnik14.09.2012. u 13:57
    Gdje se može gledati francuska liga?
  • Obrisan korisnik14.09.2012. u 12:03
    Pobjednička ekipa uvik razbija pogotovo kada su sad dobili neku navodnu konkurenciju u vidu petrodollara.
  • Obrisan korisnik13.09.2012. u 23:35
    Gledo sam utaknicu ova ekipa je preslaba,ipak 26 razike izgubit je previse i od najbolje momcadi svijeta.Igro je Pero Matlicic solidno je odigro,mada on ekipa je u rangu Metkovica.