Montpellieru još jedna uvjerljiva pobjeda, remi Ivryja i Dunkerquea

Mihaela Bradovski • subota, 22.09.2012.

Utakmicama između Montpelliera i Tremblaya, odnosno Ivryja i Dunkerquea kompletirano je drugo kolo francuskog rukometnog prvenstva. I dok su rukometaši Montpelliera drugom uvjerljivom pobjedom konkurenciji poručili da nemaju namjeru olako prepustiti mjesto rezervirano najboljoj momčadi, do sada vrlo uspješan Dunkerque zahvaljujući lošim završnicama oba polovremena osvojio je samo bod...

Montpellier - Tremblay en France 40:30 (24:14)

Rukometaši aktualnog francuskog prvaka i nakon drugog kola drže vodeću poziciju. Nakon novaka Billerea u premijernom susretu, u subotu je sastava Patricea Canayera lako preskočio i drugu prepreku. Na domaćem terenu slavio je protiv Tremblaya s deset pogodaka razlike postigavši u startne dvije utakmice čak 90 pogodaka. Ponovno je ulogu u ovom uspjehu imao i Petar Metličić koji je pogotkom u 50 sekundi otvorio današnji dvoboj.

Na samom startu dvoboja domaćin se uspio odvojiti na tri razlike, u petoj minuti 4:1 postavlja Nikola Karabatić, dok je jedini pogodak gostiju bio onaj Vladimira Ostarčevića iz treće minute. Nekadašnji kapetan hrvatske reprezentacije svoj je treći pogodak postigao nakon 22 minute igre za najveću prednost svoje momčadi do tada. 17:11 poveo je MAHB osam minuta do odlaska na odmor, dok se Metličić mogao pohvaliti stopostotnim učinkom.

U periodu od 20. do 25. minute momčad Tremblaya nije uspjela pronaći put do protivničke mreže stoga je 24:14 nakon prve dionice dvoboja malo koga iznenadilo. Peti zgoditak iz jednako toliko pokušaja u 42. je minuti postigao William Accambray za prvi odlazak na +11. Od tog trenutka pa sve do kraja susreta igralo se uglavnom pogodak za pogodak. I dok su prvo poluvrijeme dobili s deset razlike, domaći su rukometaši u nastavku usporili, ostvarili 16:16 i lako priveli utakmicu kraju.

Nakon dugo vremena prvi topnik Montpelliera nije bio jedan od dvojice novoizabranih kapetana Dragan Gajić, danas strijelac pet pogodaka, već se u prvo ime susreta s učinkom 9/13 prometnuo Nikola Karabatić. Metličić je ostao na tri zgoditka iz prvog dijela dodavši tome jednu oduzeti loptu, a jednako broj uspješnih šuteva u dresu Tremblaya imao je i Ostarčević koji je u 43. minuti zaradio i isključenje.

Gostujući vratarski dvojac Dragan Pocuca i Milan Malina zajedno je zaustavio sedam pokušaja favorizirane momčadi, Mickael Robin skinuo je tri udarca, dok je najuspješniji bio Primož Prošt s 11 obrana.

US Ivry handball - Dunkerque Grand Littoral 22:22 (10:10)

Snažnija za Guillaumea Jolija koji se oporavio od lakše ozljede, momčad Dunkerque nije uspjela nastaviti svoj pozitivan niz koji je počeo s Trofejom prvaka. Umjesto četvrte ovosezonske pobjede u drugom prvenstvenom kolu zaustavio ih je Dominikovićev Ivry. Najugodnije iznenađenje proteklih nekoliko tjedana tako nije uspjelo održati korak s Chamberyjem, PSG-om i Montpellierom koji su se izdvojili na vrhu LNH.

Kapetan gostiju Sebastien Bosquet zaslužan je za prvu prednost gostiju, onu iz sedme minute kada je poentirao za 2:1 svoje momčadi, a novu minimalnu prednost sastav koji je uoči početka dvoboja proglašen laganim favoritom, ostvario je nakon 20 minuta igre. Domaćin je u međuvremenu vodio i s dva pogotka prednosti; svoj jedini pogodak Dominiković je postigao sredinom prvog dijela za 6:4 s linije sedam metara.

Iako su u samoj završnici imali +3, rukometaši Patricka Cazala posustali su do odlaska na odmor i na njega se otišlo pri 10:10. Ništa drugačiji nije bio niti nastavak dvoboja. Bolje ga je otvorila domaća momčad, ostvarila minimalno vodstvo, no još jednom olako izgubila što je Dunkerque iskoristio za održavanje svog vodstva ponovno do završnih minuta drugog dijela.

Svoj posljednji pogodak Dunkerque je postigao preko Bosqueta sedam minuta prije isteka vremena, domaćin je iskoristio svoju priliku i zahvaljujući uspješnim pokušajima Lorgerea, Bataillea i Šulca stigao do konačnih 22:22, odnosno trećeg ovosezonskog boda koliko imaju i Dunkerque i Toulouse.

Kornél Nagy sa šest pogodaka u dresu gostujućeg sastava te Šulc i Diego Simonet, obojica s četiri gola, kod domaćina bili su najbolji u redovima svojim momčadi. Vincent Gerard obranio je 12 udaraca u odnosu na sedam domaćih obrana.