HSV ispustio pobjedu protiv desetorice: Badelj asistent, Iličević izborio promašeni jedanaesterac

Borna Rupnik • srijeda, 26.09.2012.

Vrlo su uzbudljivu utakmicu u Mönchengladbachu odigrali domaća Borussia i gostujući HSV. Važne su uloge odigrali i hrvatski nogometaši, a Bayer, Hannover i Hoffenheim sigurnim su predstavama ubilježili nova tri boda...

U potrazi za drugom prvenstvenom pobjedom, HSV je u Mönchengladbachu istrčao s Badeljem i Iličevićem u udarnoj postavi, a do vodstva je došao preko Van der Vaarta sredinom prvog dijela, na dodavanje Westermanna.

No, Borussia se vratila u 39. minuti, kada je korner Nordtveita glavom pod prečku "zakucao" Stranzl, ali je tik prije odmora Badelj ubacio za Rudnevsa, koji na drugoj stativi glavom pogađa za 2:1.

U 53. minuti Iličević je izborio isključenje Stranzla i kazneni udarac, no Van der Vaart je pogodio okvir gola. Podjelu bodova naposljetku je osigurao Dominguez, unatoč igraču manje, u prvoj minuti sudačke nadoknade, još jednim pogotkom glavom nakon prekida i ubačaja Aranga. Iličević je potom zamijenjen, dok je Badelj odradio cijeli susret.

Bayer iz Leverkusena sve je dileme oko pobjednika u Augsburgu riješio već u prvom poluvremenu: Kiessling, Wollscheid i Schürrle ispisali su na semaforu 0:3. Za Augsburg je smanjio Werner u 51. minuti, no ispostavilo se da će to biti tek počasni pogodak domaćina.

Werder je uspio preokrenuti vodstvo Freiburga, koji je igrao bez pomoći Ivana Santinija. Schmid je obradovao domaćine u prvom dijelu, a tri boda sastavu iz Bremena osigurali su Akpala i Hunt u 47. i 59. minuti.

Loš start Stuttgarta "podebljao" je Hoffenheim, koji je odnio sva tri boda s gostovanja. Usami je prvi pogodak zabio već u petoj minuti, a Joselu ne udvostručio prednost na početku drugog poluvremena. Konačnih 3:0 postavio je Johnson u 58. minuti. Boris Vukčević izašao je iz igre u 87. minuti.

Uvjerljiv je bio i Hannover, koji je domaćom pobjedom 4:1 zadržao priključak s vodećim momčadima Bundeslige. U prvom su poluvremenu precizni bili Stindl i Huszti, a dva je pogotka u nastavku postigao Ya Konan. Huszti je, vrijedi istaknuti, uz pogodak bio i dvostruki asistent. Poraz Nürnberga ublažio je Chandler.

• Obrisan korisnik27.09.2012. u 11:25
    Oba igrača zaslužuju mjesto u prvih 11 repke.Badelj bi bio odličan u kombinaciji sa Rakitićem i Modrićem u kreaciji igre a i ta trojka bi u odbrambenom smislu bila odlična.Iličević je kao krilo osjetno bolji od Srne.
  • Obrisan korisnik27.09.2012. u 09:03