Bundesliga, 6. kolo, 28.09.2012, 20:30 h
Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf 2:2(0:2) Schalke 04
Schalke 04

Damir Žbulj • petak, 28.09.2012.

Na otvaranju šestog kola njemačke nogometne Bundeslige, Fortuna i Schalke odigrali su jednu uzbudljivu, zanimljivu utakmicu, u kojoj je domaćin nadoknadio zaostatak od dva pogotka te na kraju uzeo bod. Gosti iz Gelsenkirchena bili su bolji suparnik, imali su više konkretnijih prilika, ali mogao je i sastav iz Düsseldorfa u potpunosti iznenaditi i na kraju slaviti pobjedu...

Domaćin je u dvoboj ušao kao ekipa koja u dosadašnjih pet kola nije primila pogodak. Željeli su nastaviti taj niz, ali u goste im je stigao Schalke, koji posljednje vrijeme igra jako dobro, a u prethodnom kolu slavili su 3:0 protiv Mainza.

Iako je u otvaranju utakmice Fortuna imala šansu za pogodak, gosti su uskoro preuzeli inicijativu i počeli stvarati pritisak pred protivničkim golom. Otvorilo se već u 13. minuti, kada je najopasniji igrač u plavom dresu, Nizozemac Huntelaar postigao pogodak. oslobodio se dvojice čuvara, puknuo s nekih 18 metara snažno i precizno te svladao domaćeg vratara.

Schalke je krenuo i po drugi pogodak i nije im trebalo puno da ostvare zacrtano. Ubačaj s lijeve strane Fuchsa odlično je pratio Matip, utrčao na peterac i glavom zakucao loptu u mrežu, za sigurnih i ugodnih 0:2 gostiju.

Ostatak poluvremena protekao je u terenskoj dominaciji Stevensove ekipe, ali nije bilo promjene rezultata.

Nastavak je ponudio puno uzbudljiviju utakmicu, iako su pala 'samo' dva pogotka. Odmah su igrači Fortune dali do znanja kako su spremni za podvig. Korner s lijeve strane nije dobro raščistila obrana Schalkea, lopta je stigla do Schahina, koji je i inače bio najopasniji igrač domaćih, a on ju je koljenom proslijedio u gornji kut suparničkog gola.

Uslijedio je period igre kada se igrala u potpunosti otvorena utakmice. Redale su se prilike Schalkea, mogli su u tri navrata postići i treći pogodak, no, prilika domaćih u 67. minuti, kada su zamalo nakon ubačaja stigli do izjednačenja, bila je opomena i nagovještaj onog što se dogodilo u 77. minuti.

Ubačaj je ovog puta stigao s desne strane, odlično je lopta pronašla glavu strijelca prvog pogotka Schahina, koji ju majstorski smješta u mrežu Schalkea, za poravnanje na 2:2.

U samoj završnici po prilika sa svake strane, mogla je Fortuna do veličanstvene pobjede, a mogao je Draxler glavom u 83. minuti rastužiti domaće navijače.

Ostalo je 2:2, a gosti mogu biti nesretni, jer su uspjeli u nastavku susreta prokockati dva pogotka viška.

U idućem kolu Fortuna gostuje kod Mainza, dok Schalke dočekuje Olićev i Lakićev Wolfsburg, no, morat će sastav iz Gelsenkirchena u srijedu odraditi 'sitnicu' i ugostiti francuski Montpellier u drugom kolu Lige prvaka.

• Obrisan korisnik29.09.2012. u 08:07
    a ocekivao sam preokret rezultata na poluvremenu,jer ipak sam samo jos schalke ceka na listicu
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 00:48
    Nema Idukara večeras,otputovao je u Englesku,sutra je gost u studiju na BBC-u,urednici sportskog programa uočili su njegovo bogato iskustvo i znanje o svim ligama svijeta i postaje njihov suradnik,a njegov prvi nastup bit će sutra nakon tekme Arsenal-Chelsea ;)
  • Obrisan korisnik28.09.2012. u 23:25