Magath i Olić nastavljaju s porazima, Eintracht preokretom zadržao korak za Bayernom

Damir Žbulj • nedjelja, 30.09.2012.

U posljednja dva susreta šestog kola njemačke Bundeslige, jednu pobjedu upisali su domaćini, dok je u jednom dvoboju slavila gostujuća ekipa. Eintracht nastavlja s odličnom formom te je nakon preokreta svladao Freiburg, dok Wolfsburg i dalje ima velikih problema. Nadigrali su Mainz, ali je pobjeda pripala gostima. Olić je odigrao čitavu utakmicu, Lakić je čitav susret odgledao s klupe, dok se Klasnić nije našao u sastavu Mainza.

Wolfsburg Felixa Maghata ne izgleda dobro u novoj sezoni, a ništa se nije promijenilo niti u domaćem dvoboju protiv Mainza, u čijoj ekipi nije bilo Ivana Klasnića.

Domaćin je dominirao, stvarao prilike, a gosti su zabijali i na kraju odnijeli bodove iz Vučjeg grada.

U sastavu Vukova od prve minute zaigrao je i Ivica Olić, koji je dobro solidno, ali jednostavno nije u golgeterskoj formi i teško stiže do golova. Već u osmoj minuti opasno je zaprijetio, nije svladao gostujućeg vratara iz teške pozicije, dok je u nastavku utakmice imao nekoliko odličnih prilika za pogodak, ali jednostavno pogodak nije uspio postići.

U prvom poluvremenu Mainz je iznenadio domaćina s dva pogotka, koje su gosti postigli praktički iz jedina dva ozbiljna pokušaja pred suparničkim vratima.

Iz prve šanse Mainz je zabio glavom, nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane. U kaznenom prostoru najviši u skoku bio je Junior Diaz, a asistenciju za pogodak upisao je Austrijanac Ivanschitz, sigurno prvo ime Mainza.

Na sličan način pao je i drugi pogodak. Ovoga puta ubačaj Ivanschitza bio je iz igre, s lijeve strane terena, dok se u kaznenom prostoru najbolje snalazi Adam Szalai. Pobjegao je svom čuvaru i iz prve nogom loptu poslao pored nemoćnog vratara Benaglia. Trener Wolfsburga Magath u tom trenutku nije čak više bio niti karakteristično ljut, nego je samo bio razočaran obrambenim izdanjem svojih igrača.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno promjena na terenu. Wolfsburg je dominirao, ali do pogotka nikako nije uspio stići. Veliku šansu imao je Pogatetz u 57. minuti nakon kornera. Olić je promašio nemoguće u 66. minuti, kada je glavom, sam, neometan na nekih šest metara poslao loptu preko grede.

Mogao je Vierinha unijeti zanimljivost u završnicu, a nekoliko minuta prije kraja još je jednom Olić u izvrsnoj prilici, no njegov pokušaj iskosa s lijeve strane odlazi samo u vanjski dio mreže.

Ostalo je na kraju tih 0:2, čime je Magathova pozicija u klubu dodatno uzdrmana. U prvih šest kola skupili su samo pet bodova, zabili su samo dva, a primili čak deset pogodaka te se nalaze u zoni ispadanja. Lakić je susret odgledao s klupe, a u idućem kolu Wolfsburg odlaze na teško gostovanje kod Schalkea. Mainz je ovom pobjedom privremeno odmaknuo od dna ljestvice, a idućeg vikenda u goste im dolazi Fortuna iz Düsseldorfa.

Eintracht uporno drži korak za vodećim Bayernom

Eintracht nastavlja sa svojim fenomenalnim nastupima. Nakon što su preko tjedna dobro namučili aktualne prvake, dortmundsku Borussiju, uzevši im bod odigravši u fantastičnoj utakmici 3:3, sastav Armina Veha i dalje u korak prati minhenski Bayern. U Frankfurtu je pao i Freiburg, današnji domaćin upisao je i 16 bod, što vjerojatno za prošlosezonskog drugoligaša nitko nije mogao očekivati.

Freiburg je u posljednjem bundesligaškom okršaju na domaćem terenu poražen od Werdera, a pozitivnim rezultatom na ovom gostovanju tražili su pomak s niskih pozicija na prvenstvenoj ljestvici.

I bili su na odličnom putu da iznenade Eintracht na ovom nedjeljnom gostovanju.

Prvih 45 minuta preteklo je u izjednačenoj igri, bez izrazitih prilika, no, domaćin je ipak ostavio malo bolji dojam. U nastavku utakmice gledatelji su mogli uživati u puno više nogometne akcije, ali i golovima. Domaće navijače iznenadio je brzi pogodak Freiburga, nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu.

Lopta je bila ubačena s desne strane u kazneni prostor, obrana Eintrachta nije dobro obavila svoj posao, prvi pokušaj Freisa brani domaći vratar, dok na odbijanac dolazi Kruse i zabija za 0:1 Freiburga.

Međutim, domaćin je podignuo razinu igre, pritisnuo goste i do izjednačenja stigao u 68. minuti utakmice, fantastičnim pogotkom Alexandera Meiera, koji je na rubu kaznenog prostora primirio ubačaj Oczipke i odličnim volej udarcem iz okreta svladao nemoćnog golmana Freiburga Baumanna.

Eintracht je potpuni preokret napravio u samo pet minuta, jer je nakon kombinacije istih igrača, Oczipke i Meiera, na semaforu u 73. minuti bilo 2:1. Na ubačaj iz kuta odlično je reagirao strijelac prvog pogotka te se i drugi puta upisao u egzekutore.

Do kraja dvoboja domaćin je uspio sačuvati prednost, osvojiti nova tri boda, a kod gostiju je jedino još Guede, u sučevoj nadoknadi, zaslužio isključenje pa je Freiburg kraj dočekao s desetoricom.

Ivan Santini nije bio u sastavu gostiju.

Eintracht će svoju sezonu iz snova pokušati nastaviti u Mönchengladbachu, dok Freiburg na svom terenu u idućem kolu dočekuje Nürnberg.

• Obrisan korisnik01.10.2012. u 06:31
    Neće Olić zabit u reprezentaciji i Wolfsburgu 5 golova njegovo je vrime nažalost prošlo.
  • cameosis01.10.2012. u 00:18
    odlično gazimo ligu za sada. pet bodova prednosti nad trećeplasiranom ekipom daje eintrachtu zraka i više slobode.u idućem kolu se ide mönchengladbachu, koji nakon prodaje važnih igrača više nije tako jak. bit će zanimljivo, ali tri boda se obvezno moraju osvojiti!
    cameosis
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 23:14
    Ajde dok Lakić još piše na nekom listu papira da postoji, jeli netko zna šta je sa Hrvojem Čalom, na wikipediji je još uvijek u Wolfsburgu? A uvijek je tako sa Magathom, ima preko 30 igrača i rotira sve moguće, ali imam osjećaj da je Lakić bio na poziciji Olića da bi priliku u 65oj minuti bez... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 22:11
    Ovom Srđanu Lakiću je uspijeh kad je u zapisniku, kad sjedi na klupi. Majke ti u svakom izvještaju o utakmici Vukova on na klupi, zašto ga uopće spominjete?
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 22:04
    Imam filing da će Wolfsburg biti crna mačka ove sezone, bit će u donjem domu a mogli bi uzet trobod gdje nitko ne očekuje.