Premiership, 6. kolo, 29.09.2012, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 2:3 Tottenham
Tottenham

Josip Tolić • subota, 29.09.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici šestog kola Premier lige Tottenham Hotspur ubilježio je veliku pobjedu na gostovanju kod Manchester Uniteda. Bilo je 3:2 za momčad Andréa Villasa-Boasa koja je glavninu posla obavila već nakon 32 minute igre.

Vrlo efikasnu i zanimljivu utakmicu odigrali su Manchester United i Tottenham na Old Traffordu. U okršaju klubova koji su u prvenstvo krenuli porazima, a potom nanizali samo pozitivne rezultate više sreće imao je Tottenham koji je prekinuo seriju od 22 utakmice bez pobjede u nizu (!) protiv Uniteda i prvo gostujuće slavlje još od 1989.

Gosti su već u drugoj minuti najavili probleme za Fergusonovu momčad. Vertonghen je ušao u kazneni prostor i uputio udarac koji se od noge Evansa odbio u mrežu i ostavio nemoćnog Lindegaarda.

Nastavili su bijeli prijetiti, ne dopuštajući domaćinu da se oporavi od početnog šoka. Pokušali su Dempsey i Lennon, bez učinka. Trenutak kontroverze zbio se u 13. minuti, kada je Gallas nesmotreno udario Van Persieja u bradu, no sudac Chris Foy procijenio je da je to nedovoljno za kazneni udarac.

Spursima to nije smetalo da i dalje nastave s hrabrom napadačkom igrom. Nakon karakterističnog prodora Garetha Balea u 32. minuti, kada je prošao Ferdinanda i uputio neobranjiv prizeman udarac, na semaforu je već stajalo 0:2.

Ništa se ozbiljnije na gostujućoj polovici terena nije događalo i domaćin nije uspio vratiti se u dvoboj - sve do početnih minuta drugog poluvremena. U "ludnici", koja je trajala tri minute, postignuta su čak tri pogotka.

Prvo je u 51. minuti Nani iz blizine smanjio na 1:2, već u sljedećem napadu dekoncentraciju Vragova koristi Dempsey koji nakon Lindegaardove obrane Baleova udarca vraća na 1:3, a tek što se krenulo s centra Van Persie je dao sjajnu odličnu loptu za Kagawu, a Japanac uz pomoć vratnice postavlja 2:3.

Golovi su "probudili" Fergusonove izabranike koji su do kraja apsolutno dominirali u napadačkom dijelu. Još su dva zahtjeva za najstrožom kaznom odbijena za domaćine kada je Walker startao na Kagawu - čini se, ispravno - i Sandro nehotice igrao rukom u kaznenom prostoru.

Pokušali su crveni i "legalnim" putom doći do pogotka; Rooney je u 61. minuti pogodio vratnicu, Van Persie u idućem napadu zabio iz zaleđa, a Scholes dobro namučio Friedela, no rezultat se nije mijenjao i Tottenham je odnio veliku pobjedu.

Spursi su ovim trobodom ostali peti, dok je United propustio približiti se vodećem Chelseaju; ostaje treći s četiri bodova zaostatka za prvakom Europe, a Everton mu bježi jedan bod.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 15:54
    Istina, ali razlika je što se neki od penala koji se trebaju sudit za United čak stvarno trebali bit, dok Suarez od 100 slučajeva kad traži penal njih 10 će stvarno bit za najstrožu kaznu, a od tih 10, samo 3-4 će mu se sudit jer je već posto svjetski poznat da se baca za svaki sitni kontakt. Da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 12:40
    shtackor@sine da se suarezu sude penal iko youngu,valenciji,welbecku,a da se unitedu ne sude pito bi te ja koliko bi pobjeda liverpool imao i gdje bi bili oni a gdje manchester
  • Mithrandir30.09.2012. u 11:21
    Odlićna utakmica, ali kako ovaj man united prima golove, prestrašno!!!! Dovode hrpu napadaća umjesto 1 pravog, vrhunskog stopera.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 21:39
    Bravo Tottenham rezhultat najviše odgovara cheslea-ju :D
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 21:37
    Drugo poluvrijeme su stvarno igrali sjajno, valjd će nastavit tako i dalje, danas nisu sreće imali u završnici napada. Nadam se da je Ferguson sad vidio da Rooney i Van Persie mogu igrat zajedno u isto vrijeme. Još mi je čudno kako Rooneya nije stavio od početka, otkako je on ušo igrali su puno... [više na forumu]