Premiership, 6. kolo, 29.09.2012, 13:45 h
Arsenal
Arsenal 1:2 Chelsea
Chelsea

Josip Tolić • subota, 29.09.2012.

U prvoj utakmici šestog kola Premier lige Chelsea je u londonskom derbiju nadvisio Arsenal u gostima rezultatom 1:2. Plavi su iskoristili dvije velike greške domaće obrane i sjajnim slobodnim udarcima Juana Mate zabili dva pogotka, dok Topnici ponovno mogu žaliti za brojnim propuštenim prilikama.

U početnim postavama iznenadilo je pojavljivanje Johna Terryja kod gostiju u početnoj postavi jer je žalbeni proces u slučaju rasizma protiv Antona Ferdinanda još uvijek u tijeku, dok je Frank Lampard ostao na klupi. S druge strane, Wenger je u napad odlučio postaviti Podolskog i Gervinha. Priliku je čekao Giroud, dok se Vermaelen vratio nakon zdravstvenih problema.

Čekalo se na konkretnija zbivanja na travnjaku Emiratesa sve do 18. minute, kada je Diaby napustio travnjak zbog ozljede, a dvije minute potom pao je i prvi pogodak. Juan Mata krasno je izveo slobodni udarac i pronašao Torresa na drugoj vratnici koji iz blizine zabija za 0:1.

Nastavile su "frcati iskre" i u sljedećim minutama, prijetili su Podolski, Torres i Gervinho, ali nisu dobro reagirali u završnicama akcija. Torres je u 29. minuti uspio postići i drugi gol, ali je on bio opravdano poništen zbog zaleđa.

Osmjehnula se sreća, pak, Gervinhu koji je nakon kombinacije Jenkinsona i Oxladea-Chamberlaina manirom iskusnog strijelca poslao loptu u mrežu. U drugi dio Arsenal je krenuo ambicioznije, ali Chelsea je bio taj koji je zabio sljedeći pogodak, pokazalo se - i posljednji na utakmici.

Mata je ponovno bio glavni "krivac" - njegov slobodni udarac ovaj put je završio direktno u mreži, a loptu je tek lagano dodirnuo Laurent Koscielny, no zasluge u većoj mjeri idu Španjolcu. Mogao je i David Luiz završiti u istoj rubrici sredinom poluvremena kada je, poslije Gibbsova ubačaja, za "dlaku" promašio vlastita vrata. Prijetio je i Podolski neposredno nakon pogotka, okušao se i Giroud, a najbolja je šansa za novo izjednačenje Topnika došla je u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Cazorla je proigrao Girouda koji se u ključnom trenutku spetljao i uputio udarac izvan okvira gola. Arsenal je tako pretrpio prvi poraz u sezoni, a sastav Roberta Di Mattea nastavio svoj niz nepobjedivosti za povećanje prednosti na vrhu Premiershipa.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 15:31
    pusti ga, vidiš da ne zna šta priča.i koscielny je majstor, recite vi šta hoćete. prošlu sezonu, druga polovica je bio daleko najbolji branič u Arsenalu, i jedan od najboljih na otoku uopće. ne može mu se suditi na temelju jedne loše utakmice.
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 14:57
    Bio bih veoma zahvalan kad bi mi postavio izvor uz kojeg tvrdis da je on Poljak. Evo ti citat s wikipedije u kojem se navodi da je rođen u centralnoj francuskoj regiji Limousin, u gradu Tulle."Koscielny was born in Tulle, Correze."Link: http://en.wikipedia.org/wiki/Laurent_Koscielny#Early_careerI... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 12:23
    ajde skeet zacepi kad pojma nemas, prati HNL
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 21:06
    oladi. on je poljski francuz. šta se mene tiče, poljak. nije mi nikad bio dobar. govorim protiv njega od kad sam čuo da ga dovodi wenger. igrice uopće ne igram, pa tako ni tu. 'što bi bilo, kad bi bilo' samo ti govoriš. gluparaš se tu bezveze, izvlačeći iz mojeg posta zaključke kojih nema ni u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 20:27
    O kojem poljaku točno govoriš? Vidim da nabrajaš stopere...Koscielny je francuz. I bio je svima dobar, odličan, najbolji kad je zabio City-u u prošlom kolu, jelte?Ajde ne laprdajte gluposti. Svi neki stručnjaci jer na Football Manageru osvajaju lige. Realno gledano, Chelsea je zabio gol više i... [više na forumu]