Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 2. kolo, 02.10.2012, 18:00 h, Lužnjiki, gledatelja: 43.351
Suci: Tony Chapron, Cyril Gringore, Fredji Harchay (svi Francuska)

Borna Rupnik • utorak, 02.10.2012.

Odlično je bilo otvaranje drugog kola Lige prvaka u Moskvi. Domaći Spartak preokrenuo je rano vodstvo Celtica, ali onda je s igračem manje ostao potpuno praznih ruku...

Sergej Brizgalov
66'
10
Artem Dzjuba
76'
22
Aleksandar Kozlov
87'
James Forrest
70'
16
Joe Ledley
80'

Neil Lennon

Nakon dobrog nastupa protiv Barcelone, igrači moskovskog Spartaka nadali su se uzeti prve bodove u ovosezonskom izdanju Lige prvaka protiv gostiju iz Škotske. Međutim, Celtic je po prvi puta u povijesti upisao gostujuću pobjedu u grupnoj fazi elitnog europskog nogometnog natjecanja.

Dobre vijesti za Škote nagovijestio je Gary Hooper već u 12. minuti, kada je u prvom pravom napadu Celtica Mikael Lustig ubacio s desne strane, a Hooper iz "prve" spremio loptu u mrežu. Međutim, Spartak je kroz posjed lopte našao odgovor, dok je Celtic prijetio iz protunapada.

Domaći su se radovali u 41. minuti, kada je akciju Kima Källströma i Arija jednostavno okončao Emmanuel Emenike, a isti je igrač pogodio za 2:1 početkom nastavka. Odbijenu loptu vratara Forstera iskoristio je De Zeeuw i poslužio Emenikea za još jedan lagan pogodak.

No, Rusi su u 63. minuti ostali s desetoricom. Juan Insaurralde zaustavio je u stopostotnoj prilici Hoopera, a kazna je stigla u 71. minuti. Iz blizine je pucao James Forrest, a lopta se od vratara Pesjakova i naposljetku kapetana Kombarova odbila preko crte za 2:2. Tri boda Celticu osigurao je Giorgios Samaras u 90. minuti, pogotkom glavom.