Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Estádio da Luz
Suci: Cuneyt Cakir, Bahattin Duran, Tarik Ongun (svi Turska)

Mišo Gulić • utorak, 02.10.2012.

Barcelona je neokrznuta prošla svima neugodno gostovanje kod Benfice, a inspirativna večer Messija, koji se pojavio u ulozi asistenta, te strijelaca Sancheza i Fabregasa, bili su dovoljni za novo slavlje u Ligi prvaka.

Carlos Martins
46'
10
Pablo Aimar
60'
9
Nolito
75'
Andres Iniesta
72'
25
Alex Song
78'
7
David Villa
82'
Francesc Tito Vilanova

Katalonci su od prvih minuta zagospodarili terenom, nametnuli se svojim domaćinima i u vodstvo došli nakon svega šest minuta igre. Njihova bolja igra nastavila se i u nastavku susreta, a početkom drugog dijela Fabregas je riješio sve dvojbe vezane uz ime pobjednika.

Barcelona je odmah u ranoj fazi utakmice došla u vodstvo i tako umnogome usmjerila vodu na svoj mlin. Jordi Alba je odlično uposlio Messija koji se sjurio po lijevoj strani, nakon čega je idealno uposlio natrčalog Sancheza, a on ne propušta loptu pospremiti iza leđa domaćeg vratara.

Puyol slomio ruku

Pobjeda Barcelone ipak nije prošla bez problema, jer petnaestak minuta prije kraja tešku je ozljedu ruke pretrpio Carles Puyol, zbog čega će s nogometnih terena po svemu sudeći izbivati duže vrijeme, ali i propustiti najveći derbi španjolskog nogometa sljedećeg vikenda.

Puyol je nakon jednog zračnog dvoboja nezgodno pao i, koliko se po televizijskoj snimci može primijetiti, slomio ruku u laktu. Nakon pružanja prve pomoći na nosilima je iznesen s terena, a konkretnih podataka o ozljedi i vremenu oporavka još uvijek nema.

"Puyol stvarno nema sreće, prvo jagodična kost, a sada lakat, dvije tako neobične ozljede za nogomet. Ali, ima ga tko zamijeniti...", kazao je odmah nakon utakmice trener Barcelone Tito Vilanova.

Mogli su i domaći u 11. minuti do izjednačenja, međutim, odlično je Valdes reagirao na udarac Lime iz blizine. Bolja igra katalonskog diva se nastavila i u narednim minutama, pa je tako u 22. Artur odličnom reakcijom spriječio Messija da nakon asistencije upiše i pogodak, dok je dvije minute potom Sanchez propustio novu dobru prigodu za povećanje vodstva.

Pokušavali su i domaćini odgovoriti izazovu, uputili su sedam udaraca prema golu Barcelone, ali tražena meta nije pronađena, stoga ozbiljnijeg posla za Valdesa nije ni bilo pa su zadovoljniji na odmor otišli Katalonci.

Barceloni je u nastavku bilo potrebno svega 11 minuta da slomi otpor domaćih i praktički riješi pitanje pobjednika. Ponovno je Messi napravio "dar-mar" u obrani Benfice, zatim uposlio Fabregasa koji pored nemoćnog Artura silovito zabija za 0:2.

Portugalci su odmah u narednom napadu složili opasnu akciju nakon koje je pucao Salvio, nedugo potom i Aimar, ali rezultat se na njihovu žalost nije promijenio. Barca je do kraja odigrala rutinski, a jedino što mogu smatrati lošim je crveni karton kojeg je zaradio Busquets u 88. minuti.

• Obrisan korisnik03.10.2012. u 18:03
    šteta za puyola,nadam se da će se brzo oporavit.
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 11:51
    Barca je na razini od oko 60 posto-još ogromnog prostora za napredak ima
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 04:54
    steta zbog puyola, valjda ce se oporavit uspjesno, sto je prije moguce i vratit na teren (vec su mu 34 god)
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 01:53
    Kao prvo radovat se nečijoj ozljedi...to moram priznat je jako,jako JADNO! kao drugo...seedorf123..tebe pratim već dulje vrijeme jer si mi ostao u pamćenju kao jedan od onih idiota koji nema ništa drugo za radit nego trolat na svaku vijest o Barceloni...posebice o simuliranju što je jako tragični i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 01:10
    gadi nam se barcelona svi to znamo,ja ih vise i ne gledam jer su mlitavi glumci i jos onda pet sudaca nevidi da glume,pametnome dosta