Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Türk Telekom Arena, gledatelja: 46.987
Suci: Tom Harald Hagen, Dag-Roger Nebben i Magnus Lundberg (Norveška)

Mišo Gulić • utorak, 02.10.2012.

Braga se nakon šokantnog domaćeg poraza od Cluja u prvom kolu svojim navijačima u potpunosti iskupila slavljem na uvijek vrućem terenu u Istanbulu kod Galatasaraya, koji je tako nakon dva kola i dalje ostao na nuli u rubrici bodovi.

Aydin Yilmaz
46'
9
Johan Elmander
76'

Yekta Kurtuluş
78'

Djamal Bindi
78'
10
Helder Barbosa
84'

Nuno Andre Coelho
90'+2'
José Peseiro

Iako je turski predstavnik imao veći posjed lopte, više udaraca i bolje prilike za gol, tri boda pripisana su na konto portugalskog predstavnika koji se vrlo lukavo postavio i vrebao prilike iz kontri i polukontri, što se na kraju pokazalo izuzetno djelotvornim.

Turci su od prve minute svim snagama krenuli prema vratima Brage, sijevalo je sa svih strana oko vratara Benta, ali niti jedan pokušaj nije bio dovoljno dobar da ozbiljnije ugrozi vrata Brage. Portugalci su bili izuzetno strpljivi te nakon nešto više od polovice igre u prvom dijelu došli do izjednačenja.

Odličan posao napravio je Eder, prošao između dva domaća igrača, te pronašao Rubena Micaela koji u 27. neobranjivo pogađa za vodstvo gostiju od 0:1. Gol kao da je igračima Brage dao dodatnu snagu pa su do kraja prvog dijela oni bili momčad koja je diktirala tempo i stvarala prilike, no promjene rezultata ipak nije bilo.

Galatasaray je u nastavku sve karte bacio u napad, odlično su kombinirali sve do dolaska pred šesnaesterac Brage ispred kojeg je stajao pravi bedem igrača, ali po dolasku su često ostajali bez prave ideje, a u međuvremenu su i Portugalci znali opasno zaprijetili iz brzih kontri. Bilo je tu i nekoliko dobrih pokušaja, no nije ovo bila večer koju će po dobru pamtiti napadači turskog kluba.

Minimalno vodstvo Brage potrajalo je sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je domaćin kažnjen za prevelik rizik i igru na sve ili ništa. Portugalci su izveli brzu kontru, Eder je idealno uposlio Alana koji hladnokrvno zabija za 0:2 i tako stavlja "točku na i" ovog susreta.