Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Stadionul Gruia, gledatelja: 16.259
Suci: Alberto Undiano Mallenco, Jesús Calvo Guadamuro i Roberto Díaz Pérez del Palomar (Španjolska)

Mišo Gulić • utorak, 02.10.2012.

Manchester United je na gostovanju kod Cluja, nakon šokantnog vodstva domaćina, na krilima dvostrukog asistenta Rooneyja i strijelca Van Persieja došao do nove minimalne pobjede te tako zasjeo na prvo mjesto u grupi H.

Luis Alberto
24'

Saša Bjelanović
61'
11
Viorel Nicoara
80'

Scott Wootton
79'
19
Danny Welbeck
83'

Alex Ferguson

Rumunji su šokirali svoje ugledne goste već u samom otvaranju utakmice, no uspio se United pribrati, pojačati napade te do odlaska na odmor poravnati, a u uvodnim minutama nastavka i napraviti potpuni preokret.

United je u Rumunjskoj krenuo silovito u prvim minutama, imao posjed lopte od impresivnih 76 posto, da bi potom morao po loptu u vlastitu mrežu. Igrala se 14. minuta kada je Bastos krasnom dijagonalom pronašao Sougoua čiji prizeman ubačaj u mrežu šalje Kapetanos za veliko slavlje domaćih navijača.

Gosti su unatoč silnom pritisku do izjednačenja stigli i više nego sretno u 30. minuti. Naime, Rooney je ubacio jednu loptu u kazneni prostor domaćih, Van Persie se leđima okrenut golu vinuo u zrak, činilo se prerano, ali lopta ga je potom pogodila u rame od kojega se odbila u gol za 1:1. Imali su Englezi još poneku priliku do odlaska na odmor, međutim, domaća obrana izdržala je sve napade gostiju.

Nakon svega četiri minute igre u nastavku domaćin je bio u rezultatskom deficitu, a gol je primio po vrlo sličnom scenariju kao i prvi put. Ponovo se Rooney našao u ulozi asistenta, a njegov odličan ubačaj Van Persie je spremno iskoristio i volejem zabio svoj drugi pogodak za potpuni preokret Uniteda.

Lijepu priliku imali su domaći u 56., Cadu je glavom dobro pucao nakon kornera, ali spreman je bio i De Gea koji loptu vadi ispod prečke i tako u očaj baca domaće navijače.

Utakmica se nakon toga prilično primirila, United nije previše inzistirao na pretjeranoj ofenzivi, iako je i tada imao visok postotak posjeda lopte, a domaćin unatoč velikoj želji nije znao kako ozbiljnije ugroziti gostujući gol.

Nekoliko obostranih izmjena u samoj završnici još je više razbilo ritam, ali ipak su domaći u sudačkoj nadoknadi kreirali dobru priliku za Bastosa čiji udarac De Gea brani, pa je utakmica zaključena rezultatom kojeg je na otvaranju drugog dijela postavio Van Persie.

• Obrisan korisnik03.10.2012. u 08:50
    United rijetko pobjeđuje bez problema i kad ima suce iza sebe i kada nema tako da ti je ta činjenica idiotska. A neznam jesi ti vidio sastav jučer? Čim nema Kagawe i Scholesa to je odma igra sa "pola snage".P.S. Još nije bilo Valencie koji inače bio Unitedov najbolji igrač prošle sezone, a igra... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 00:48
    Opet to nije bilo bajno, ali ajde... Dobro je vidjeti da Roo i RVP kombiniraju za golove, vezni red je konačno bio autoritativan, ali obrana je i dalje grozna. Nemanja je stalno ozlijeđen, Rio i Evra su sve stariji i lošiji (pogotovo je Evra jako pao), Evans je jednostavno rubbish, Rafael je bolji... [više na forumu]
  • Mihalj02.10.2012. u 23:49
    ma nema problema i bez sudaca, kaj će trošit snagu bezveze. Suci su tu da malo pomognu ak treba i neka