Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina E, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Stadion Juventusa

Ante Dubravac • utorak, 02.10.2012.

U sklopu drugoga kola skupine E nogometaši Juventusa na svom su stadionu dočekali Šahtar iz Donecka. Iako su gosti pružili bolju igru susret je završio bez pobjednika 1:1.

Sebastian Giovinco
58'
27
Fabio Quagliarella
65'

Paul Pogba
85'
Ilsinho
84'

Mircea Lucescu

Na otvaranju nove sezone Lige prvaka Šahtar je u Donecku sa sigurnih 2:0 došao do prve pobjede protiv Nordsjaellanda te je mirno otputovao u Torino na noge Juventusu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su zaprijetili preko Fernandinha čiji udarac prolazi pokraj vratnice dok je s druge strane svoj udarac isprobao Claudio Marchisio.

Bolju igru gosti su naplatili u 23. minuti kada je u šesnaestercu Willian proigrao Teixeiru koji matira Buffona i donosi vodstvo Šahtaru. Međutim nakon samo dvije minute Pirlo je poslije kornera poslao povratnu loptu za Leonarda Bonuccija koji jakim udarcem zakucava loptu u mrežu za 1:1.

U posljednjim trenucima prvoga poluvremena nakon kornera u skoku je bio najviši strijelac prvog pogotka Bonucci međutim ovoga puta Pjatov odlično reagira i spašava svoju momčad.

U 60. minuti s ruba šesnaesterca opasno je pokušao Willian, a u brzoj kontri nakon proigravanja Giovinca s nekoliko metara loptu preko gola šalje Matri. U 73. minuti Srna je pokušao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali uz puno muke Buffon odbija loptu u korner.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za svoju momčad dok je Eduardo Da Silva cijeli susret proveo na klupi za rezervne igrače. U idućem kolu Šahtar u Ukrajini dočekuje aktualnog osvajača Lige prvaka Chelseaja dok će Juventus gostovati u Danskoj kod najslabije momčadi u skupini, Nordsjaellanda.

• etti03.10.2012. u 18:56
    Slažem se sa svim što si napisao, osobito ovo za Contea. Daj Bože pa da mu smanje suspenziju, pa makar na 4 mjeseca što se nekako priča. Jasno je da će Juve trebati 3 pobjede kako bi prošli dalje. Neovisno da li protiv Chelseja ili Šahtara. Tu sam uračunao 6 protiv Danaca jer je to stvarno minimum... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 14:35
    Stvar koja veseli je to što Juve ne gubi i kad je totalno nadigran.
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 09:45
    Ne nužno da će im biti potrebna ta pobjeda, ali očigledno je da će 11 bodova trebati skupiti. Očito svi računaju po 6 bodova protiv Danaca, i ako ih Juventus pobijedi imati će 8 bodova. Sumnjam da će dva moguća remija biti dovoljna (možda u nekoj kombinaciji) tako da će trebati pobijediti Chelsea... [više na forumu]
  • soecc03.10.2012. u 09:42
    Žao mi je da ih nisu kresnuli da ih malo spuste na zemlju...
    soecc
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 06:59
    Iako su mogli pobijediti svejedno jako dobar rezultat za Šahtar, bravo za našeg kapetana Srnu !