Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina E, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Farum Park, gledatelja: 25.120

Ante Dubravac • utorak, 02.10.2012.

Svoj premijerni pohod po Ligi prvaka Nordsjaelland je nastavio na stadionu Parken gdje je gostovao aktualni prvak Europe. Unatoč dobrom otporu domaćina Chelsea je slavio s uvjerljivih 4:0.

Mario Tičinović
65'
17
Soren Christensen
75'
22
Andreas Laudrup
85'

Eden Hazard
65'

John Obi Mikel
83'

Roberto Di Matteo

Nakon što su u prvom kolu vodili s 2:0 protiv Juventusa te na kraju odigrali samo 2:2 nogometaši Chelseaja na gostovanje u Dansku su otišli s jasnom namjerom da dođu do sva tri boda.

Od samoga početka gosti su krenuli napadački i nakon samo nekoliko minuta Victor Moses pogađa vratnicu, a uskoro iz daljine pokušava i Lampard. U 22. minuti Fernando Torres je krenuo prema domaćem vrataru koji ipak zaustavlja njegov pokušaj.

U 33. minuti Torres koristi pogrešku domaće obrane, proigrava Lampard koji asistira za Juana Matu, a Španjolac osigurava vodstvo gostima. U samoj završnici prvoga dijela Torres je imao veliku priliku udvostručiti vodstvo gostiju, ali Hansen zaustavlja njegov udarac pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

U 52. minuti s ruba šesnaesterca je pokušao Joshua John, ali nije bilo potrebe za reakcijom Petra Čecha. Nešto kasnije isti igrač pogađa vratnicu, a kazna je stigla u 80. minuti kada je David Luiz iz slobodnog udarca prekrasno pogodio preko živoga zida i definitivno riješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta svoj drugi pogodak postigao je Mata, a konačnih 4:0 postavio je Ramires.

Od prve minute u ekipi Nordsjaellanda je igrao Ivan Runje dok je Mario Tičinović u igru ušao u 65. minuti, a treba spomenuti da je pravdu dijelio Mario Strahonja kojem su pomagali Siniša Premužaj, Igor krmar, Igor Pristovnik i Ante Vučemilović-Šimunović.

• Obrisan korisnik02.10.2012. u 23:18
    Chelsea ko man utd, igraju osrednje, al pobjeđuju. Inače, vidi se da imaju veliku kvalitetu i samo je pitanje vremena kad će se uigrat. Ovo je sad rapsodija kak su igrali po ljetu u Americi
  • Obrisan korisnik02.10.2012. u 22:50
    Drago mi je da je Tičinović okusio Ligu prvaka. Nadam se da su loše stvari iza njega i da će ubuduće samo napredovati. Njegov talent nikad nije bio upitan.
  • Obrisan korisnik02.10.2012. u 22:47