Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Dinamo Stadion, Minsk, gledatelja: 24.636
Suci: Aleksandar Stavrev (MKD); Marjan Kirovski (MKD), Dejan Kostadinov (MKD)

Ante Dubravac • utorak, 02.10.2012.

Najugodnije iznenađenje prvoga kola u skupini F bjeloruski BATE dočekao je na svom stadionu Bayern iz Münchena. Domaćini su nastavili s odličnim igrama te su slavili s 3:1.

Mihail Sivakov
66'
10
Renan Bressan
84'
13
Dmitrij Mozolevski
87'
Xherdan Shaqiri
58'
14
Claudio Pizarro
75'
31
Bastian Schweinsteiger
77'
Jupp Heynckes

BATE Borisov je u prvome kolu napravio veliko iznenađenje te je s 3:1 slavio na gostovanju kod Lillea pa je razumljivo da je euforija u Bjelorusiji uoči dolaska bavarskog kluba bila na vrhuncu.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić počeo je susret od prve minute, a zaprijetio je već u devetoj minuti kada je njegov udarac prošao pokraj vratnice. Bliži pogotku je bio Toni Kroos, međutim njegov udarac je zaustavila vratnica.

Veliku radost domaćim navijačima donio je Pavlov u 23. minuti koji se najbolje snalazi u gostujućem šesnaestercu i zabija za vodstvo 1:0. Do odlaska na odmor Bayern je imao potpunu dominaciju, međutim većih opasnosti za domaćeg vratara nije bilo.

Drugu dionicu prilikom je otvorio BATE. Hleb je lijepo prošao nekoliko igrača i petom ostavio loptu za Olehnoviča čiji udarac zaustavlja Neuer. Gotovo je nevjerojatno što je promašio Pavlov u 65. minuti kada ga je odlično pronašao Hleb međutim njegov udarac iz blizine odlazi visoko preko gola.

Unatoč tome što je Bayern bio u zaostatku trener Heynckes je u 75. minuti odlučio u igru ubaciti Claudija Pizarra, a teren je napustio Mario Mandžukić. Totalni slom gosti su doživjeli u 78. minuti kada Rodionov zabija za 2:0.

Gosti su nakon toga sve snage bacili u napad, ali za više od počasnog pogotka koji je postigao Franck Ribery u posljednjim trenucima nisu imali snage, a u petoj minuti sudačke nadoknade brzu kontru u konačnih 3:1 pretvara Renan Bressan.

• Obrisan korisnik03.10.2012. u 12:07
    Odavno ga simpatiziram, jer su mi se kao klub (način rada, ...) svidjeli, a prije nekoliko godina sam počeo i navijati za njih i gledam svaku njihovu utakmicu koju mogu uhvatiti u Europi, a iz Wyschejschaja lige pogledam sažetke na njihovom youtube kanalu. Uočio sam ih 2002. kad su pobjedili 1860... [više na forumu]
  • cameosis03.10.2012. u 10:53
    hahaha, kako komentator omaložava borisau, a RAZGUZILI su münchen. razvalili su heynckesu p**ku, baš mi je drago. odlično, sami na vrhu sa 6 bodova, gazit će dalje. jači kadar od borisaua? po čemu, pratiš li ti nogomet?