Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 2. kolo, 02.10.2012, 20:45 h, Mestalla, gledatelja: 28.517
Suci: Gianluca Rocchi (ITA); Elenito Di Liberatore (ITA), Gianluca Cariolato (ITA)
Valencia
Valencia
Jonas 38', 75'
2:0(1:0) Lille
Lille

Ante Dubravac • utorak, 02.10.2012.

U dvoboju dvije momčadi koje su poražene u prvom kolu, na Mestalli je Valencia svladala Lille rezultatom 2:0.

Daniel Parejo
81'
16
Nelson Valdez
84'
12
Joao Pereira
87'

Tulio De Melo
64'
20
Ronny Rodelin
73'
3
Lucas Digne
82'
Rudi Garcia

Već u osmoj minuti domaćini su imali veliku priliku za vodstvo. Sofiane Feghouli je krenuo sam prema gostujućem vrataru, ali je u ključnom trenutku vrlo loše pucao.

U 36. minuti iz daljine je pokušao Dimitri Payet, a već u idućem napadu domaćini su došli do vodstva. Soldado je proigrao Jonasa koji pravovremeno utrčava iza gostujućih obrambenih igrača i osigurava vodstvo Valenciji te miran odlazak na odmor.

Nastavak susreta ponudio je izjednačenu borbu koja se uglavnom odvijala na sredini terena te većih opasnosti za vratare nije bilo. Pitanje pobjednika riješio je Jonas svojim drugim pogotkom u 75. minuti nakon što je vrlo loše reagirao gostujući vratar Landreau.

Do kraja susreta gosti su pokušavali doći barem do počasnog pogotka, ali sve njihove nade su pale u vodu kada je Debuchy zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton.

U idućem kolu Valencia gostuje u Bjelorusiji dok će Lille svoje prve bodove tražiti na domaćem terenu protiv Bayerna.