Senzacionalni Lindberg s 13 golova donio HSV-u pobjedu kod Gummersbacha

Igor Šestak • srijeda, 03.10.2012.

Dva njemačka predstavnika u rukometnoj Ligi prvaka svoje su bundesligaške obaveze sedmog kola odradila već u utorak. Aktualni prvaci su bez ikakvih poteškoća odradili gostovanje kod Neuhausena, a daleko zanimljivije bilo je u okršaju Gummersbacha i HSV-a. Pobjedu su odnijeli gosti i nastavili svoj pozitivan niz rezultata, a najzaslužniji za to bio je Hans Lindberg s 13 golova bez ijednog promašaja.

VfL Gummersbach - HSV Hamburg 31:35 (17:18)

Nakon nešto duže stanke pa uspješnog otvaranja Lige prvaka na gostovanju kod Ademar Leona, HSV se uputio na gostovanje kod Gummersbacha kojem ova teška utakmica nije došla u posebno dobrom trenutku. Naime, momčad Emira Kurtagića doživjela je dva uzastopna poraza, a HSV zasigurno nije momčad koju želite ugostiti kada vam treba prekid crne serije.

Veliku ulogu u ovoj utakmici odigrali su i hrvatski rukometaši. Trebalo ih je zaigrati čak pet, ali Blaženko Lacković nije nastupio za HSV zbog crijevne viroze, koja je za krevet vezala i vratara Dana Beultera. Svoje su mjesto u sastavu Martina Schwalba zauzeli Domagoj Duvnjak i Igor Vori, a s druge strane terena su stajala hrvatska krila, Goran Šprem i Vedran Zrnić.

Prvi gol na utakmici zabio je Šprem, a HSV su do prvog vodstva doveli Pascal Hens i Fredrik Petersen. Gosti su do prvog vodstva s dva pogotka razlike (4:2) stigli u sedmoj minuti preko Hansa Lindberga, a samo tri minute kasnije prednost Hamburga narasla je na 8:4. Logično, Kurtagić je zatražio minutu odmora. U 12. minuti za 9:4 je zabio Vori, a promjena u odnosu snaga nije bilo do 18. minute. Gosti su držali Gummersbach na tri do pet golova razlike.

U spomenutoj 18. minuti Lindberg je još jednom pogodio mrežu Borka Ristovskog za 13:8, a onda je napokon krenula serija domaćih. Odličnom igrom u napadu i još boljom u obrani domaći su napravili seriju 5:0 i izjednačili rezultat. Moguće vodstvo Gummersbacha spriječio je Duvnjak golom za 14:13, a Hrvati su zabili i iduća dva gola za gostujuću momčad, Vori za 15:14, a Duvnjak za 16:14. HSV je na odmor otišao s vodstvom 18:17.

Na početku nastavka HSV se golovima Michaela Krausa i Hansa Lindberga odvojio na tri gola prednosti, a za njeno održavanje su se pobrinuli Vori i Duvnjak golovima za 21:18 i 22:19. U 39. minuti domaćini su uspjeli smanjiti zaostatak na jedan gol, a u idućoj minuti je Vori zaradio isključenje. Igralo se tada pet protiv pet jer je van terena bio i Christoph Schindler, a u tom omjeru snaga odlično se snašao Duvnjak i postigao dva pogotka za vodstvo HSV-a 25:23.

Smanjio je Zrnić, ali gosti ponovno postižu dva uzastopna pogotka i bježe na tri gola prednosti. Za domaćine odgovaraju Michal Kopčo i Kentin Mahe za tek privremeno smanjenje zaostatka. U 48. minuti Lindberg zabija za 29:26. Utakmica je odlučena u 50. minuti kada je Andreas Nilsson zabio za 30:26, a Zrnić zaradio isključenje. S dva gola Lindberga HSV je poveo s 32:27 i rezultatska neizvjesnost je u potpunosti nestala. HSV je mirno priveo utakmicu kraju, a u završnici su se u strijelce još jednom upisali Duvnjak i Zrnić.

Gosti su uspješno realizirali sva tri sedmerca, a iz igre su šutirali 32/51 (63 posto). Gummersbach je promašio dva sedmerca (2/4), a iz igre je šutirao 59 posto (29/49). Sva četiri hrvatska igrača upisala su se u strijelce. Najbolji je bio Duvnjak sa šest golova iz osam pokušaja. Vori je prema domaćim vratima pucao pet puta i zabio tri gola. Za Gummersbach Zrnić je šutirao 3/4, a Šprem je uspješno realizirao svoj jedini pokušaj na samom početku utakmice.

Apsolutno prvo ime susreta bio je Hans Lindberg, desno krilo HSV-a. Danac je iz igre šutirao nevjerojatnih 10/10, a uspješno je realizirao i sva tri sedmerca za svoju momčad. Po četiri pogotka za HSV zabili su Nilsson (4/5) i Hens (4/10), koji je bio i veliki potrošač lopti. Najbolji u redovima domaće momčadi bili su Kopčo (6/7 iz igre) i Adrian Pfahl (4/9 iz igre, 2/3 iz sedmeraca) sa šest postignutih golova. Mahe je zabio pet, a Schindler četiri pogotka.

HSV-u slijedi okršaj u Ligi prvaka protiv Čehovskih Medveda već u četvrtak, dok će Gummersbach iduću utakmicu igrati 13. listopada na gostovanju kod Melsungena.

TV Neuhausen - THW Kiel 20:39 (8:20)

"Uobičajenu večer u uredu" imali su u utorak rukometaši Kiela. Aktualni europski i njemački prvaci gostovali su kod jedne od najslabijih momčadi Bundeslige i ubilježili visoku pobjedu s čak 19 golova prednosti. Zebre su u prvom poluvremenu zabile 20 golova, koliko su rukometaši Neuhausena zabili u svih 60 minuta.

Domaći su ritam prvaka uspjeli pratiti točno dvije minute i 26 sekundi. U tom periodu je svaka momčad postigla po dva pogotka, a onda je krenula zastrašujuća 9:0 serija Kiela i utakmica je na isteku desete minute praktički već bila odlučena. U tom se periodu posebno istaknuo Christian Zeitz s tri pogotka. Kiel je od 13. do 16. minute zabio tri uzastopna pogotka i poveo s 16:4. U završnici poluvremena je ipak ubacio u nižu brzinu pa se na odmor otišlo s 20:8.

Za svaki slučaj Zebre su drugi dio otvorile serijom 6:0, a period od 44. do 50. minute su dobili rezultatom 5:1 i tada je na semaforu stajalo okruglih 20 golova viška za Kiel. Tada je Neuhausen ipak uspio donekle ublažiti poraz. Uspio je napraviti i seriju od 5:1, a utakmica je završila pobjedom Kiela 39:20.

Alfred Gislason dao je priliku svim igračima, a u strijelce su se upisali svi osim Daniela Narcissea. Najproduktivniji je bio Filip Jicha sa sedam golova, a Niclas Ekberg i Christian Zeitz su zabili po pet. U momčadi Neuhausena istaknuo se Andreas Schröder s osam golova.

Iduću utakmicu Kiel igra u Ligi prvaka protiv Sävehofa u nedjelju, dok će Neuhausen 13. listopada na gostovanje kod Lübbeckea.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938