Nakon trotjedne stanke Löwen izašao na teren i u dvoboju protiv Lemga zadržao maksimalan učinak

Igor Šestak • nedjelja, 07.10.2012.

Od tri utakmice sedmog kola Bundeslige, koje su igrane u subotu navečer, najviše pažnje izazvao je susret Rhein-Neckar Löwena i Lemga koji je završio pobjedom domaćina 31:26. Poput Lavova, 31 pogodak je zabila i momčad Hannover, ali je primila jedan manje od Grosswallstadta, momčadi koja još uvijek ne zna za pobjedu. A za bodove još uvijek ne zna Essen, koji je poražen s visokih 16 golova razlike na gostovanju kod Göppingena.

Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 31:26 (14:10)

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena igrom slučaja u Bundesligi nisu nastupali od 15. rujna i pobjede nad Wetzlarom. Islandski stručnjak na klupi Lavova stoga se pribojavao utakmice protiv Lemga, ali njegova je momčad ipak uspjela ostvariti novu pobjedu i zadržati maksimalni učinak nakon šest odigranih utakmica u njemačkom prvenstvu. "Nakon trotjedne stanke bio sam prilično nesiguran i bojao sam se kako će izgledati naša igra, ali smo odigrali dobro i osvojili nova dva boda. Posebno dobra bila je obrana na čelu s vratarom Stojanovićem, izjavio je nakon utakmice Gudmundur Gudmundsson.

Njegova je momčad prvi put povela s dva pogotka nakon 11 minuta igre, a tu je prednost postupno povećavala do poluvremena na koje je otišla s četiri gola prednosti (14:10). Lavovi su nastavak otvorili odličnom serijom 5:0 u koju je čak tri gola ugradio Groetzki pa im je ostatak utakmice bio prilično olakšan. Lemgo se trudio dostići prednost domaćina, ali se nije uspio približiti na zaostatak manji od pet golova (23:18 u 48. minuti). Domaćini su i u tom trenutku odlično odreagirali i ponovno podigli svoju prednost na plus osam u 53. minuti, a tri minute kasnije je bilo 30:21. S tri pogotka u posljednje dvije i pol minute Lemgo je tek ublažio svoj poraz.

Najraspoloženiji igrači Rhein-Neckar Löwena bili su Schmid i Myrhol sa šest postignutih golova, a četiri su zabili Groetzki i Gensheimer. Lemgo je s pet golova predvodio Strobel, a po četiri su zabili Hermann, Kehrmann i Lemke.

Peti je to poraz za momčad Dirka Beuchlera, koja trenutno drži tek 14. mjesto na tablici, dok je Rhein-Neckar Löwen trenutno drugi s dva boda manje, ali i dvije utakmice manje od Berlinskih Lisica. Lavovi će ponovno na parket već u utorak kada im u SAP Arenu stiže Flensburg, dok će Lemgo 14. listopada ugostiti Magdeburg.

TSV Hannover-Burgdorf - TV Grosswallstadt 31:27 (13:15)

U utakmici sedmog kola Bundeslige do svoje treće pobjede je stigao Hannover, zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu utakmice protiv Grosswallstadta. Gosti su tako ostali na samo jednom osvojenom bodu u dosadašnjem dijelu prvenstva i drže pretposljednju poziciju na tablici.

Prvi gol na utakmici pao je tek na isteku šeste minute. Rezultatski izjednačeno igralo se do 19. minute u kojoj su gosti započeli odvajanje. Napravio je Grosswallstadt seriju 5:1 i poveo s 11:7 u 23. minuti, a na odmoru je imao prednost od dva pogotka. Domaćinima je trebalo šest minuta igre u nastavku da izjednače rezultat, a vodstvo su preuzeli u na isteku 46. minute pa odmah pobjegli na 25:22. U 53. minuti prednost Hannovera narasla je na pet golova i bilo je jasno da će bodovi ostati momčadi Christophera Nordmeyera.

Lars Lehnhoff realizirao je pet sedmeraca za domaću momčad, a jedan gol je dao i iz igre. Šest puta se u strijelce upisao Olsen, a po pet puta Andreu i Johannsen. Goste su sa šest golova predvodili Holst i Spatz. U idućem kolu Hannover gostuje kod Wetzlara, a Grosswallstadtu stižu berlinske Lisice.

Frisch Auf Göppingen - TUSEM Essen 35:19 (16:7)

Za najuvjerljiviju pobjedu večeri pobrinuli su se rukometaši Göppingena u dvoboju protiv Essena. S visokih 16 golova razlike domaćini su stigli do svoje treće pobjede u sezoni i trenutno su osma momčad na tablici. Essen je posljednja momčad Bundeslige sa sedam poraza iz isto toliko utakmica.

Ova utakmica praktičke je odlučena već nakon 16 i pol minuta igre jer su domaći taj period dobili s visokih 10:1. Tu su prednost zadržali do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo s 16:7 za Göppingen. Gosti ni u nastavku nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, a njihov zaostatak je konstantno rastao do maksimalnih 35:18 u 58. minuti utakmice.

S deset golova, od kojih je četiri postigao iz sedmeraca, istaknuo se Željko Marković, a šest je zabio Späth. Kod neraspoloženih gostiju istaknuli su se Kühn s pet te Breuer i Rahmel s četiri pogotka. U osmom kolu Göppingen će gostovati kod Kiela, dok Essen putuje u goste Balingenu.

Sedmo kolo zaključit će u nedjelju Magdeburg i Melsungen.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938