Bundesliga, 7. kolo, 05.10.2012, 19:45 h
Minden
Minden 32:31 TuS N-Lübbecke
TuS N-Lübbecke

Golom sekundu prije kraja utakmice Nenad Bilbija donio Mindenu pobjedu protiv Lübbeckea

Igor Šestak • subota, 06.10.2012.

Nakon odličnog starta u novu sezonu Bundeslige, Lübbecke je u posljednja dva kola doživio dva uzastopna poraza. Prvi je doživio u prošlom kolu od Füchsea, vodeće momčadi lige, a za drugi se pobrinula momčad Mindena, odnosno Nenad Bilbija koji je u utakmici sedmog kola postigao odlučujući pogodak sekundu prije kraja utakmice.

Minden je aktualni prvak 2. Bundeslige i momčad koja se od tri nova prvoligaša najbolje snašla u elitnom društvu. Do utakmice s Lübbeckeom Minden je prikupio pet bodova i držao mjesto u sredini tablice. Lübbecke je odlično započeo novu sezonu, pobijedio u četiri od prvih pet utakmica, a u prošlom kolu je poražen na domaćem terenu od berlinskih Lisica.

Utakmicu je na vratima Lübbeckea započeo hrvatski vratar Nikola Blažičko, ali su gosti u ovu utakmicu ušli bez drugog Hrvata u momčadi jer se Drago Vuković ozlijedio na treningu.

Lübbecke je otvorio utakmicu s dva pogotka Arnea Niemeyera, a domaćini su izjednačili preko Schmidta i Steinerta. U šestoj minuti Niemeyer je zabio i svoj treći gol i doveo goste u još jedno vodstvo, ali je nakon toga uslijedio period igre u kojem su dominirali igrači Mindena i napravili seriju 4:0, uz dva gola Svavarssona.

Vukoviću stradalo koljeno

Na treningu uoči gostovanja kod Mindena Drago Vuković je ozlijedio desno koljeno. Za sada nije poznato koliko će Hrvat izbivati s parketa, a dodatne pretrage trebao bi obaviti u utorak.

Minden je uspješno čuvao svoju prednost od tri pogotka, a u 18. minuti je Schmidt iz sedmerca povisio na plus četiri (10:6). Lübbecke je u 23. minuti uspio smanjiti zaostatak na samo gol zaostatka, a tri minute kasnije je i izjednačio na 13:13 preko Tluczynskog. Završnica poluvremena pripala je gostima koji su poveli sa 16:13, a na odmor otišli s dva gola prednosti.

Na otvaranju drugog dijela Niewrzawa i Schöngarth dižu prednost Lübbeckea na četiri gola. Tu su prednost gosti uspješno čuvali u narednim minutama, a ubrzo su ju povisili i na pet golova. U 42. minuti Svensson je zabio za vodstvo Lübbeckea 24:19 i prisilio domaćeg trenera Schefverta na minutu odmora.

Rukometaši Mindena zaigrali su bolje nakon kratkog dogovora i u samo pet minuta stigli do izjednačenja 25:25. Odgovorio je s dva gola Tluczynski i još jednom donio prednost gostujućoj momčadi. U 54. minuti Risto Arnaudovski je zabio za 29:27 i činilo se kako će gosti ispuniti očekivanja i osvojiti dva boda. Ipak, preko Svitlice i Südmeiera Minden je izjednačio, a Nenad Bilbija je u 57. minuti pogodio za 30:29.

Gostujući trener Chalepo pozvao je minutu odmora, a Wilke u idućem napadu izjednačio na 30:30. Svitlica je zabio novi gol za prednost domaćina, a odgovorio je još jednom Wilke. Do kraja utakmice su ostale dvije minute, ali rezultat se nije mijenjao do posljednjeg napada. Imao ga je Minden, a gol vrijedan treće pobjede u prvenstvu zabio je Slovenac Nenad Bilbija samo sekundu prije kraja.

Ovom pobjedom Minden je došao na samo bod zaostatka za Lübbeckeom i drži odlično osmo mjesto na prvenstvenoj tablici. Lübbecke je trenutno sedmi. Više od trećine domaćih golova zabila su samo tri igrača. Strijelac pobjedničkog gola u strijelce se ukupno upisao čak osam puta, a Svitlica i Schmidt su zabili po sedam. Goste je sa sedam golova predvodio Schöngarth, a po pet su zabili Tluczynski i Wilke. Domaći vratari Persson i Vortmann obranili su 14 lopti, dok gostujući zaista nisu imali svoju večer. Blažičko je branio do 45. minute i zaustavio tek pet udaraca, a u završnici je dvije obrane prikupio Quenstedt.

U idućem kolu Minden će 10. listopada ugostiti HSV, a Lübbeckeu će tri dana kasnije u goste stići Neuhausen.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938