Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 03.10.2012, 18:00 h, Sankt Peterburg, stadion Petrovsky
Suci: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp (svi Njemačka)

Ivan Dominik • srijeda, 03.10.2012.

Golovima i dobrim nogometom bogata utakmica viđena je u Sankt Peterburgu na stadionu Petrovski, a susreli su se domaći Zenit i talijanski Milan u drugom kolu skupine C. No, golijada ipak nije uvelike razveselila domaće navijače jer su Rossoneri sa sjevera Rusije odnijeli trobod i to ponajviše zahvaljujući kasnom autogolu svog braniča, nakon što su se vratili "iz bunara" od 2:0 vodstva gostiju.

Konstantin Zirjanov
72'
99
Maksim Kanunnikov
79'
9
Aleksandr Buharov
89'
Giampaolo Pazzini
52'
8
Antonio Nocerino
64'
76
Mario Yepes
81'
Massimiliano Allegri

Vrlo brzo po početku utakmice na stadionu Petrovski šokirana je domaća publika, ali i momčad. Nakon uvodnih ispitivanja snaga 13. se minuta pokazala nesretnom za Ruse jer je Nizozemac Urby Emanuelson iz jednog slobodnog udarca doveo Rossonere u rano vodstvo. Njegov udarac lijevom nogom iz slobodnog udarca je skrenuo jedan domaći igrač, čime je prevario svog vratara Malafejeva i to je bilo dovoljno za ranu prednost gostiju.

Samo tri minute kasnije Zenit se našao i još dubljem ponoru. Španjolski Srbin Bojan Krkić uposlio je sjajnog Stephana El Shaarawyja, koji se u veličanstvenom solo prodoru obrušio na gol domaćih te je nanizavši trojicu braniča Zenita lijepo poentirao za udvostručenje vodstva Milana. Nakon dva primljena pogotka Zenit se našao pred zidom, ali je odmah pokazao karakter te je zaigrao bolje, a to je na naplatu stiglo još u prvom dijelu ogleda.

Prva minuta sudačke nadoknade u prvoj polovici susreta bila je kobna za Milaneze, a na naplatu je došla mnogo bolja i konkretnija igra Zenita. Konačno se djelomično počela isplaćivati Rusima velika ovoljetna investicija, Brazilac Hulk, koji je na prekrasnu asistenciju Romana Širokova i dodavanje u prostor kroz "šumu" nogu, silovitim udarcem iskosa svladao Abbiatija za 2:1 i konačan rezultat poluvremena.

U nastavak dvoboja Milanezi ulaze s prednošću, ali ruski sastav kreće furiozno i mnogo bolje u igri, na isti način na koji je završio i prvu polovicu ogleda. Ubrzo se suradnja Hulka i Širokova još jednom pokazuje ključna za Ruse, jer samo četiri minute igre u drugom dijelu bile su dovoljne klubu iz Sankt Peterburga da dođe do izjednačenja. Širokov i Hulk su ovaj puta zamijenili uloge asistenta i strijelca; Brazilac je ubacio iz kornera na drugu vratnicu, a Rus se naklonio za rezultatski egal i delirij na Petrovskom.

Potom je uslijedilo mirnije razdoblje dvoboja, a igru se "razvodnile" izmjene u obje ekipe, dok je pala i inicijativa domaćina. Međutim, Talijani se nisu predavali i naočigled su željeli sva tri boda na sjeveru Rusije te su stoga u kasnijoj fazi utakmice ponovo počeli ozbiljnije napadati. Od toga su korist dobili tek ulaskom u posljednjih 15 minuta utakmice kada je jedan prizemni centaršut Slovak Tomaš Hubočan nes(p)retno smjestio iza leđa svog vratara i donio Milanu novu prednost, 3:2, koja se kasnije pokazala i krajnjim ishodom utakmice.

• Obrisan korisnik03.10.2012. u 23:49
    već dugo nisam vidio takvu partiju jednog golmana. sve do sažetka city-dortmund i bravura harta. bolesno!
  • JeremijaX03.10.2012. u 21:46
    Nevjerojatno, Abbiati odigrao utakmicu života
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 20:27
    Odlican rezultat Milana na teskom gostovanju-igra u granicama mogucnosti s obzirom na igrace koje trenutno imaju ali apsolutni junak susreta je Abbiati koji je branil fenomenalno!
  • kpb2703.10.2012. u 20:24