Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 2. kolo, 03.10.2012, 20:45 h, Emirates Stadium, gledatelja: 60.034
Suci: Svein Oddvar Moen (NOR); Kim Thomas Haglund (NOR), Frank Andås (NOR)

Maj Gašparac • srijeda, 03.10.2012.

Nogometaši Arsenala bez većih problema su se obračunali s Olympiakosom u drugom kolu Lige prvaka. Konačan rezultat utakmice bio je 3:1, a zahvaljujući osvojenim bodovima nogometaši londonskog kluba nalaze se na vrhu tablice.

Theo Walcott
71'
12
Olivier Giroud
80'
16
Aaron Ramsey
80'
Djamel Abdoun
67'
7
Ariel Ibagaza
73'
9
Marko Pantelić
81'
Leonardo Jardim

U drugom kolu Lige prvaka Arsenal je na svojem stadionu svladao Olympiakos 3:1. Domaći nogometaši od samog početka utakmice preuzeli su kontrolu na terenu, a poveli su u završnici prvog poluvremena kada je pogodio Gervinho. Ubrzo su Grci izjednačili preko Konstantinosa Mitrogloua, no u drugom poluvremenu nisu mogli izbjeći poraz.

Arsenal je od starta utakmice kontrolirao igru na terenu, no nije uspio stvoriti opasniju priliku pred vratima gostiju. Imali su nogometaši Arsenea Wengera veći posjed lopte i nastojali probiti obranu discipliniranih Grka, ali bezuspješno.

Engleska ekipa uspjela je konkretizirati svoju dominaciju i stići do vodećeg pogotka tek u završnici prvog dijela. Igrala se 41. minuta kada je Gervinho prihvatio dodavanje Mikela Artete i poentirao udarcem s ruba kaznenog prostora.

Igrač utakmice

Gervinho je bio jedan od najzaslužnijih nogometaša za pobjedu Arsenala nad Olympiakosom. 25-godišnjak je postigao prvi pogodak za svoju momčad, te asistirao Lukasu Podolskom za drugi.

No, iako se tako činilo, domaći nogometaši ipak nisu otišli s prednošću na odmor. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Konstantinos Mitroglou je dobro reagirao na precizan ubačaj Leandra Greca i pogodio glavom za izjednačenje svoje momčadi.

Drugo poluvrijeme bolje su započeli domaći nogometaši koji su nastavili s pritiskom, a na njihov pogodak se trebalo čekati tek nešto više od deset minuta. Nakon ubačaja s boka Gervinha tada je pogodio Lukas Podolski.

Nogometaši Arsenala nastojali su do kraja utakmice dodatno povećati svoje vodstvo. U 85. minuti nakon akcije Santija Cazorle i Aarona Ramseyja pokušao je Olivier Giroud, ali nije imao uspjeha.

No, do posljednjeg sučevog zvižduka domaći nogometaši su ipak uspjeli postići još jedan pogodak. U 94. minuti Ramsey je pogodio za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik04.10.2012. u 14:00
    KAKVE ZVIJERI !!!! SVAKA CAST GO ARSENAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • arsenalcro04.10.2012. u 12:33
    ARSENAL!!!!
    arsenalcro
  • Obrisan korisnik04.10.2012. u 00:22
    Giroud nema sreće -.-"Ali odlično spuštena lopta za Ramseya koji zabija za 3-1Bodovi stigli teže od očekivanog međutim dvije utakmice dvije pobjede!COYG
  • Krokodil04.10.2012. u 00:16