Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 2. kolo, 03.10.2012, 20:45 h, Veltins Arena, gledatelja: 50.004
Suci: Sergei Karasev (RUS); Anton Averianov (RUS), Tikhon Kalugin (RUS)

Maj Gašparac • srijeda, 03.10.2012.

Susret između Schalkea i Monpelliera u drugom kolu Lige prvaka završen je neodlučenim rezultatom 2:2. Tom podjelom bodova mnogo zadovoljniji mogu biti nogometaši francuskog kluba koji su veliki dio drugog poluvremena igrali s igračem manje, a izjednačujući zgoditak postigli u samoj završnici susreta.

Ibrahim Afellay
55'
17
Jefferson Farfan
66'
27
Tranquillo Barnetta
84'

Daniel Congre
55'
15
Jonathan Tinhan
68'
6
Joris Marveaux
68'
René Girard

Utakmica drugog kola Lige prvaka između Schalkea i Monpelliera završena je podjelom bodova. Unatoč tome što su imali igrača više veći dio drugog poluvremena, nogometaši kluba iz Gelsenkirchena nisu uspjeli sačuvati svoje vodstvo do kraja te je susret završen rezultatom 2:2. Ishod je to kojime će mnogo zadovoljniji biti francuski nogometaši kojima je u 90. minuti pobjedu donio Souleymane Camara.

Na samom početku utakmice nogometaši Schalkea pokušali su uspostaviti kontrolu na terenu i stići do vodećeg zgoditka, no njihovi pokušaji nisu urodili plodom. Pokušavali su njemačku ekipu u vodstvo dovesti Teemu Pukki i Klaas-Jan Huntelaar, ali nisu imali uspjeha.

No, prvi do vodstva došli su gosti. Igrala se 12. minuta kada je Karim Ait-Fana prihvatio loptu od Rémyja Cabellea i s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio za prednost Montpelliera.

Domaći nogometaši nakon toga pokušali su odmah izjednačiti i krenuli ofenzivno prema golu Montpelliera, što im se i ispatilo u 25. minuti. Tada je Julian Draxler iskoristio dodavanje Huntelaara, izašao sam pred vratara gostiju Geoffreya Jourdrena i mirno ga svladao.

Igrač utakmice

Souleymane Camara je u samoj završnici susreta postigao izjednačujući zgoditak za veliki bod svoje ekipe, koja s gostovanja u Njemačkoj odlazi neporažena, iako je veliki dio drugog poluvremena imala igrača manje na terenu.

Do kraja poluvremena obje ekipe su mogle doći do novog pogotka. Za goste je dobru priliku imao Younes Belhanda, a za domaćine Kyriakos Papadopoulos, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme izvrsno su ušli nogometaši Schalkea, koji su nakon osam minuta igre stigli do pogotka. Ponovno je prošao Draxler, kojeg je u kaznenom prostoru srušio Garry Bocaly, a sudac je pokazao na bijelu točku i isključio nogometaša gostujuće ekipe. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Huntelaar.

U narednim minutama domaći nogometaši nastavili su s dominacijom i koristili svoju brojčanu nadmoć na terenu. Vodstvo Schalkea nastojali su uvećati Papadopoulos i Huntelaar, ali njihovi pokušaji nisu završili u mreži gostiju. U završnici utakmice još je vodstvo domaćina pokušao uvećati i Afellay, no nije imao uspjeha.

Kada su svi već mislili da će domaćini uzeti sva tri boda, navijače na stadionu u Gelsenkirchenu u 90. minuti šokirao je Camara. Senegalski napadač pogodio je u samoj završnici za veliki bod svoje ekipe.