Saint-Raphaël 29:35 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Abalo predvodio PSG do četvrte pobjede, tri pogotka Kopljara

Mihaela Bradovski • petak, 05.10.2012.

Rukometaši PSG-a opravdali su ulogu favorita u susretu sa Saint-Raphaelom i upisali još jednu pobjedu čim se i dalje nalaze na samom vrhu u društvu aktualnog doprvaka Chamberyja. Arhitekt ove pobjede gostiju bio je Luc Abalo, dok je Marko Kopljar protivničku mrežu pogodio tri puta...

Saint-Raphael - Paris Saint Germain Handball 29:35 (7:18)

Momčad Paris Saint Germaina na gostovanje kod jedne od momčadi koje će kroz sezonu tražiti izlaz u Europu otputovao je bez Samuela Honrubije i Mladena Bojinovića. Uz Abaloa u prva dva kola, odnosno Hansena i Kopljara u susretu protiv Montpelliera upravo je krilo Francuske bilo među istaknutijim pojedincima, no sastav Philippea Gardenta uspio je nadoknaditi njegov izostanak.

Domaća je momčad susret otvorila pogotkom Heykela Megannema nakon 30 sekundi igre, no bilo je to jedino vodstvo koje su ostvarili u utakmici protiv i dalje stopostotnog pariškog sastava. U prvih pet, šest minuta dvoboja domaćin se još imao čemu nadati, ali nakon drugog zgoditka Didiera Dinarta za 6:3 rezultat se kretao samo u jednom smjeru - prema uvjerljivoj gostujućoj pobjedi.

Megannem, najbolji strijelac domaćina u ovom susretu (9) svoj je treći gol postigao u 18. minuti, no zatim je uslijedio period od čak 12 minuta bez domaćeg pogotka. Rukometaši Saint-Raphaela u prvoj polovici dvoboja uspjeli su poentirati tek sedam puta nasuprot 18 zgoditaka Parižana. Abalo u petoj minuti nastavka prednost svoj momčadi diže na +10, odnosno 22:12.

Iako je momčad Christiana Gaudina do kraja taj zaostatak uspjela smanjiti, prije svega puno boljom igrom u napadu, i ona je nakon Cessona, Aixa i Montpelliera PSG-u morala čestitati na pobjedi i novim bodovima zahvaljujući kojima se Gardentov sastav izjednačio sa Chamberyjem, a zbog bolje gol razlike vratio i mjesto na samom vrhu.

Hrvatski reprezentativac Marko Kopljar nije uspio ponoviti izdanje protiv Montpelliera. Susret je otvorio s dva uzastopna pogotka, za 1:1 te 1:2, uslijedila su dva isključenja, a zatim još jedan zgoditak u drugom poluvremenu pri već izraženoj prednosti PSG-a. Njegovi suigrači Jeffrey M'Tima i Mikkel Hansen u pobjedu su ugradili pet pogodaka, Abalo devet, a posebno su se istaknuli vratari oba sastava. Domaći Đukanović skupio je 15 obrana, tri više od Sierre.