Granollers 22:26 Ciudad Encantada
Ciudad Encantada

Ciudad Encantada slavljem nad Granollersom najavila borbu za mjesto u Europi

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 08.10.2012.

Momčad Ciudad Encantade nastavila je s dobrim igrama u prvenstvu te je u sklopu petog kola Lige Asobal bila bolja od rukometaša Granollersa. S novim osvojenim bodovima igrači Cuence potvrdili su svoje ozbiljne namjere u novoj sezoni kako u domaćem prvenstvu tako i u borbi za mjesto u Europi.

Momčad Ciudad Encantade vrlo je dobro krenula u novu sezonu Lige Asobal te je dobrim igrama i odličnim učinkom od tri prvenstvene pobjede i tek jednim upisanom porazom pokazala kako se ove sezone ozbiljno namjerava uključiti u borbu za gornji dom tablice španjolskog prvenstva, kao i za mjesto u Ligi prvaka. U sklopu petoga kola rukometaši Cuence stoga su stigli u Granollers gdje su slavili i protiv istoimenog domaćina čime su osigurali četvrtu ovosezonsku pobjedu te osvojili nova dva boda.

Izjednačeno je bilo na samom startu ogleda (2:2), a tek se domaća momčad nakon desetak minuta igre uspjela od gostiju odvojiti na dva pogotka razlike (4:2, 5:3). Međutim, gostujuća momčad tada ubacuje u višu brzinu te s četiri uzastopna gola preokreće rezultat u svoju korist za vodstvo 7:5 koje čuva sve do isteka 30. minute. Na predah se potom ipak ide s minimalnom gostujućom prednosti 10:9.

Uzbudljivije je svakako bilo u nastavku susreta kojeg je mnogo bolje otvorila ekipa Cuence, naime, mini serijom 3-0 odlazi na 14:11 da bi ubrzo stigla i do četiri pogotka prednosti (17:13). Domaći se rukometaši tada postepeno približavaju te ozbiljno pušu za vrat igračima Ciudad Encantade (17:18) da bi u samu završnicu dvoboja ušli i s vodstvom 21:19. Do samoga kraja u potpunosti su se iskazali kako gostujući vratar Diego Moyano tako i čvrsta obrana ispred njega i raspoloženi gostujući šuteri u napadu koji rade seriju 7-1 te postavljaju konačnih 26:22.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Pablo Ariel Simonet i Juan Jose Fernandez s po šest postignutih pogodaka, dok je Adrian Sifre Flores u domaći gol utrpao pet lopti. Gostujući vratar Moyano sakupio je ukupno 16 obrana, dok je onaj domaći, Gonzalo Perez de Vargas uspio obraniti čak 18 udaraca. Najbolji kod Granollersa bio je, pak, Nicklas Grundsten s osam golova.